TFF İlk Protestosunu Karagümrük – Galatasaray Maçında Yaptı

Kulüpler Birliği’nin, yayıncı kuruluş olan BeIN Sports ile gerginliği devam ediyor. Yayıncı kuruluşun kendilerine ödeme yapmadığını ve bu nedenle maçlarda protestolar düzenleyeceklerini daha önce belirtmiş olan Kulüpler Birliği ilk protestosunu Karagümrük – Galatasaray maçında yaptı.

Süper Lig’in 13. Hafta Açılış Maçında Protesto

Kulüpler Birliği’nin açıklamasında net bir şekilde Süper Lig’in 13. ve FF 1. Lig’in ise 15. haftasında saha içerisinde futbolcuların 60 saniye boyunca hareketsiz duracağını maçın 1. Dakikada başlayacağını belirtmişti.

Söz konusu protesto Süper Lig’in 13. hafta açılış maçı olan Karagümrük – Galatasaray maçında yapıldı. Her iki takımda maçın başlama düdüğü çalındıktan sonra 1 dakika boyunca hareketsiz durdu.

1 dakikanın bitiminde oyun başladı. Bu sırada protokol ve tribünde bulunan yöneticilerde futbolcuları alkışlayarak protestoya destek verdi.

Süper Lig Kulüpler Vakfı ve 1. Lig Futbol Kulüpleri Birliği Derneği Açıklama Yaptı

Protesto sonrasında BeIN Sport’dan tepki gecikmedi. Yayıncı kuruluş gerekli ödemelerin mercilere yapıldığını ve bu protesto hareketini şaşkınlık ile karşıladıklarını belirtirken Kulüpler birliği protesto sonrasında,

“Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve 1. Lig Futbol Kulüpleri Birliği Derneği Ortak Açıklaması

Türk futbolunun en temel paydaşı konumundaki Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve 1. Lig Futbol Kulüpleri Birliği Derneği olarak, yayıncı kuruluşun yapması gereken ödemelerde uzun zamandır aksaklıklarla ve ciddi sorunlarla karşılaşmaktayız.

Yaşanan sıkıntılı süreçte gelirlerimizden önemli derecede indirim yapmamıza, bütün gayretlerimize ve anlayışımıza, TFF’nin yayıncı kuruluşla yaptığı tüm görüşmelere, temaslara, istişarelere ve üstelik de taraflar arasında uzlaşı sağlanmasına rağmen yayıncı kuruluşun yükümlülüklerini yerine getirmemesi her geçen gün biz kulüpleri endişeye ve batağa sürüklemektedir.

Bu kapsamda Süper Lig Kulüpleri ve 1. Lig Kulüpleri olarak Süper Ligin 13. Haftasında ve TFF 1.Lig’in 15. Haftasında oynanacak tüm müsabakalarda başlama düdüğüyle birlikte bütün futbolcular 60 saniye süresince mücadele etmeyerek protesto eyleminde bulunacaktır.

Uzun yıllardır iş ortağımız olan Digiturk beIN Media Group’un yukarıda belirtiğimiz maddi sorunlarımızı ivedilikle çözmesini bekliyoruz.

Mevcut belirsiz durumun sona ermesi ve kulüplerimizin sözleşme koşulları gereği hak ettikleri şartların yerine getirilmesi için gerekirse hukuk çerçevesinde ve benzeri bu tarzda aksiyonların alınacağından kimsenin şüphesi olmasın.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” Açıklamasını yaptı.