THY Euroleague’in 9. Haftasında Fenerbahçe Beko, Olimpia Milano’yu Ağırladı

THY Euroleague’in 9. Haftasında Fenerbahçe Beko, Olimpia Milano’yu Ağırladı

14 Kasım 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

THY Euroleague’nin 9. Hafta karşılaşmasında daha önce bu organizasyonda şampiyonluk yaşamış birçok kez final four’da yer almış temsilcimiz Fenerbahçe Beko, kendi evinde İtalya temsilcisi Olimpia Milano ile karşı karşıya geldi. Temsilcimiz Fenerbahçe Beko’da bu maçta sakatlığından dolayı Danilo Barthel forma giyemedi.

Fenerbahçe Beko ‘nun ev sahipliğinde olan mücadeleyi konuk ekip İtalyan temsilcisi Olimpia Milano 43 – 68’lik skor tablosu ile kazanmayı başardı.

Koç Ettore Messina’nın öğrencileri bu sezon bir kez yenildi. Aldığı tek yenilgiyi ise Alman ekibii Bayern Munich karşısında deplasmanda 4 sayı fark ile kaybetti. Geride kalan 9 mücadelede temsilcimiz Fenerbahçe Beko mağlubiyet sayısını 6’ya çıkartmış oldu.

Gelecek hafta THY Euroleague’de çift maç haftası olacak ve önce Alman ekibi Bayern Munich ile daha sonra Litvanya ekibi Zalgiris Kaunas ile karşı karşıya gelecek.

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko’nun Olimpia Milano Maçını İnceleyelim

Maçın ilk çeyreğinde temsilcimiz Fenerbahçe oldukça kötü bir performans sergiledi. Hücumdaki başarısızlığın yanı sıra savunmada da oldukça bocalayan sarı lacivertliler ilk çeyrekte 10 denemeden sadece 1 isabet bulurken bir kez de serbest atış çizgisinden skor üretebildi ve tüm çeyrekte yalnızca 3 sayı buldu. Konuk ekip ise hücumda ve özellikle savunmada oldukça başarılı performans sergiledi.

16 skor denemesinde 9 isabet bulan İtalyan temsilcisi neredeyse Fenerbahçe Beko’nun denemeleri kadar isabet buldu. İtalyan ekibi bu çeyrekte 13 kez ribaunt almayı başarırken 1 blok ve 4 top çalma ile çeyreği tamamladı. İlk çeyreğin sonucu Fenerbahçe Beko 3 – 22 Olimpia Milano

2. çeyrekte oyuna tutunmaya başlayan Fenerbahçe Beko kendi seviyesinden oldukça aşağıda geçirdiği çeyrek sonrasında rakibiyle başa baş mücadele etmeye başladı.

Bu çeyrekte üçlük isabetleri bulan konuk ekip farkın kapanmasına çok da izin vermedi. Hem hücumda hem de savunmada başa baş istatistikler yakalayan Temsilcimiz Fenerbahçe Beko bu çeyrekte 17 sayı üretirken konuk ekip 15 sayı buldu. Ilk yarı konuk ekibin üstünlüğü ile 20 – 37 tamamlandı ve takımlar soyunma odasına gitti.

Performans Detayları

Soyunma odasından dönüşte 3. Çeyrekte tekrar etkili olmayı başaran Olimpia Milano oldukça yüksek isabet yüzdesiyle skor üretirken ikili oyunlar bunun zeminini hazırladı. Bu çeyrekte temsilcimiz 6 üçlük denemesinde yalnızca 1 isabet bulabilirken konuk ekip 6 denemede 4 isabet buldu.

3. Çeyrekte 25 sayı üreten İtalyan temsilcisine karşılık Fenerbahçe Beko 9 sayı üretebildi. Son çeyreğe gidilirken skor tabelası Fenerbahçe Beko 29 – 62 Olimpia Milano şeklinde oldu.

Son çeyrekte Fenerbahçe Beko ritmini yakalarken savunmada da başarılı oldu. İtalyan temsilcisi 12 denemede yalnızca 1 isabet bulurken 4 kez de serbest atıştan savu buldu ve bu çeyrekte 6 sayı üretebildi.