TOFAŞ, Fenerbahçe Beko’yu Mağlup Etti

ING Basketbol. Süper Ligi’nin 21. Haftasında TOFAŞ, deplasmanda Fenerbahçe Beko’yu 84-81 kendi evinde mağlup etti. Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı ING Basketbol Süper Ligi 21. Hafta maçında TOFAŞ’ı konuk ederken ev sahibi takım olarak 81-84 yenildi. Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı ligdeki 6. mağlubiyetini almış oldu.

Bu gidişata bir dur demek isteyen Beko ekibi önündeki oyunlara bakacak.

Fenerbahçe Beko’nun ev sahipliğinde oynanan maçta Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komsuoğlu, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan maçta sarı lacivertli takımı yalnız bırakmadı.

Fenerbahçe Beko, Maç öncesinde eski Fenerbahçe basketbolcusu Efe Aydan için Fenerium’un katkılarıyla hazırlanan özel tasarım portresi, Yönetici Sertaç Komsuoğlu tarafından kendisine takdim edildi.

Kendi Evinde Mağlup Oldu

Karşılıklı basketlerle başlanan karşılaşmada konuk takım 20-21 üstünlüğünü korudu ve ilk periyottan önde ayrıldı. İkinci periyotta iki takımda birbirine üstünlük kurmaya çalıştı fakat kazanan Fenerbahçe Beko oldu ve soyunma odasına sarı lacivertli takım 41-39 önde girdi.

İlk yarıda De Colo 15, Pierre 8, Vesely 7, Barthel 5, Melih 3, Biberovic 3 sayıyla oynadı.  Üçüncü periyodun ilk bölümünde De Colo liderliğinde yükselen Kokoskov’un öğrencileri Ahmet ve Tarık Biberovic’in basketleri ile birlikte üçüncü periyodu da 63-54 önde tamamladı. Son çeyrekte ise TOFAŞ skoru bir anda 68-74’e getirdi.

Kokoskov’un molası sonrasında Fenerbahçe Beko 81-80 öne geçse de karşılaşmanın galibi 81-84’lük skor ile konuk takım TOFAŞ oldu. Bursa temsilcisi TOFAŞ böylece ligdeki 2. Galibiyetini aldı.

Karşılaşma Detayları

ING Basketbol. Süper Ligi’nin 21. Haftasında TOFAŞ, deplasmanda Fenerbahçe Beko’yu 84-81 kendi evinde mağlup etti. Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı ING Basketbol Süper Ligi 21. Hafta maçında TOFAŞ’ı konuk derken ev sahibi takım olarak 81-84 yenildi.

Karşılaşma Fenerbahçe Beko’nun ev sahipliğinde Ülker Spor ve etkinlik Salonu’nda oynandı. Karşılaşmanın hakemleri ise Mehmet Keseratar, Mehmet Serdar Ünal, Serhat Büker idi. Karşılaşmada yer alan isimler ise;

Fenerbahçe Beko: De Colo 24, Guduric 7, Pierre 16, Ahmet Düverioğlu 4, Vesely 9, Melih Mahmutoğlu 3, Tarık Biberovic 9, Barthel 8, Ali Muhammed, Kenan Sipahi 1

TOFAŞ: Berk İbrahim Uğurlu 4, Phillip 11, Berkan Durmaz 10,  Simmons 7, White 6, Purcell 20, Christon 13, Alihan Demir 11, Muhsin Yaşar 2

1. Periyot: 19-20

Devre: 41-39

3. Periyot: 63-54

Beş faulle çıkan: 36.15 Simmons (TOFAŞ)