TOFAŞ Sahasında Kayıp

FIBA Şampiyonlar Ligi play-off turu I Grubu dördüncü hafta maçında TOFAŞ, 24 Mart Çarşamba günü deplasmanda İtalya temsilcisi Enel Brindisi’ye konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadeleden konuk ekip Enel Brindisi, 91 – 72 sayılık bir skorla galip ayrıldı.

Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kazaan başantrenör Francesco Vitucci önderliğindeki Enel Brindisi, bu sezon FIBA Şampiyonlar Ligi play-off turu I Grubu’nda 3. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Öte yandan kendi sahasında oynadığı maçı kaybeden başantrenör Berke Büyüktuncel yönetimindeki TOFAŞ ise bu sezon FIBA Şampiyonlar Ligi play-off turu I Grubu’nda 4. mağlubiyetini almış oldu.

İki takım arasında oynanan bu maçın en skorer isimleri ise Enel Brindisi’de attığı 16 sayı ile James Bell, 13 sayı ile Nick Perkins ve 11 sayı ile Darius Jamar Thompson olurken; TOFAŞ’ta attığı 22 sayı ile Tarik Tobias Phillip, 11 sayı ile DeVaughn Akoon Purcell ve 10 sayı ile Semaj Rakim Christon attı.

Maçın Detayları

FIBA Şampiyonlar Ligi play-off turu I Grubu dördüncü hafta maçında TOFAŞ ile Enel Brindisi kozlarını paylaştı. Maçın genelinde oyuna hakim olan taraf konuk ekip Enel Brinidisi oldu.

Özellikle hücumda boyalı alanda ve dış atışlarda rakibine üstünlük sağlayan Enel Brindisi, maçın birinci periyotu 27 – 21, ikinci periyotu 51 – 36, üçüncü periyotu 72 – 53 ve maçı ise 91 – 72 kazanmayı başardı.

Sayı Dağılımı

FIBA Şampiyonlar Ligi play-off turu I Grubu dördüncü hafta maçında TOFAŞ, kendi evinde Enel Brindisi’ye 91 – 72 yenildi. İki takım arasında oynanan maçta oyuncuların sayı dağılımı ise şöyle oldu: Enel Brindisi’de Mattia Udom 4, Derek Willis 12, Alessandro Zenelli 3, Ousman Krubally 10, Nick Perkins 13, James Bel 16i Riccardo Visconti 8, Riccardo Cattapa 1, Raphael Gaspardo 8, Joshua Bostic 5 ve Darius Jamar Thompson 11 sayı attı.

TOFAŞ’ta DeVaughn Akoon Purcell 11, Tarik Tobias Philip 22, Tomislav Zubcic 5, Berk İbrahim Uğurlu 8, Jeremy Simmons 3, Muhsin Yaşar 7, Semaj Rakim Chritston 10, Mert Konuk 2 sayı attı.