TOFAŞ SIG Strasbourg’u Mağlup Etti 85-75

FIBA Şampiyonlar Ligi F Grubu maçları kapsamında TOFAŞ, Fransız ekibi ile sahada karşı karşıya geldi. 4. hafta mücadelelerinde Türkiye temsilcisi, SIG Strasbourg’u mağlup ederek taraftarlarına zafer sevinci yaşama fırsatı sundu.

Maç sonucu TOFAŞ 85 – 75 SIG Strasbourg. TOFAŞ, bu sayede FIBA Şampiyonlar Ligi’ndeki 3. galibiyetini elde etmiş oldu. İşte TOFAŞ – SIG Strasbourg karşılaşmasına dair merak edilen ayrıntılar…

TOFAŞ, FIBA Şampiyonlar Ligi’nde F Grubu içerisinde mücadele ediyor. Şimdiye dek 3 kez rakibini mağlup eden Türkiye temsilcisi, ikinci müsabakasında mağlup olmuştu. Total skoru 7 olan TOFAŞ, grup liderliğini kimseye bırakmaz iken onu 1 puan fark ile Oostende takip ediyor.

SIG Strasbourg, 6 puan ile 3. olarak konumlanmış durumda. F grubunun sonuncusu ise 3 mağlubiyet ve 1 galibiyet ile BC Kalev oldu.

TOFAŞ – SIG Strasbourg Maçından Dakikalar…

TOFAŞ, FIBA Şampiyonlar Ligi F Grubu 4. hafta maçları kapsamında Fransız ekibi ile kozlarını paylaştı. Türkiye temsilcisi, ilk periyotta rakibine üstün gelerek 27 – 15 skoru ile soyunma odasına gitti. Devre arasında yine arayı açan TOFAŞ, 46 – 35 skor elde etti.

3. Periyot ise yalnızca 1 sayı fark ile Bursa kulübünün galibiyeti ile sona erdi. Yiğit Arslan’ın turnike atışı TOFAŞ için üstünlüğü sağladı, skor 63 – 62.  

Müsabakadan Kadrolar…

FIBA Şampiyonlar Ligi F Grubu karşılaşmasında TOFAŞ, kendi sahasında Cruz 12, Muhsin Yaşar 7, Berk Uğurlu 10, Shepherd 8, Cook 7, Emre Tanışan 4, Berk Uğurlu 10, Bora Satır, Simmons 15, Yiğit Arslan 8 ve Zubcic 14 ile mücadele etti.

SIG Strasbourg’un kadrosunda ise Mitchell5, Bohacik 4, Udanoh 6, Cavaliere 8, Lansdowne, Crocker 22, Roberson 15 ve Morin 12 yer aldı.

TOFAŞ Stadı’nda oynanan 4. hafta mücadelesinde düdüğü çalan isim İtalyan hakem Manuel Mazzoni oldu. Yardımcı hakem görevini ise Litvanyalı hakem Tomas Jasevicius ve Alman hakem Carsten Straube üstlendi. TOFAŞ, total puanını 7’ye yükselterek F grubu içerisindeki liderlik koltuğunu kimseye kaptırmadı.