TOKYO 2020’DE TENİS COŞKUSU

Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda heyecanlı mücadeleler ve maçlar devam ediyor. Tenis maçları ve sporcularda bu heyecanlı karşılaşmalarda en iyi performanslarını sergilemek için maçlara çıkıyorlar.

Dünyaca ünlü tenisçiler olimpiyat coşkusu içerisinde kendilerini gösterebilmek ve en iyi hallerini rakiplerine de gösterebilmek için uzun yıllardır çalışıyorlar. Aslında geçen sene yapılması gereken Tokyo Olimpiyatları bu seneye sarkınca tüm sporcular gibi tenişsçiler de hazırlıklarını bir yıl daha uzattılar.

Bu yüzden de Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda tüm sporcuların fazla hırsını, azmini ve isteğini görmemiz çok normal. Tün sporculara tekrardan başarılar.

Heyecanlı Tenis Maçları

Alman Zverev ve Sırp Djokovic arasında geçen erkeklerdeki ilk yarı final maçı 2020 Olimpiyat Oyunları’ndaki en şaşırtıcı sonuçlardan biri oldu. İlk seti 6-1 alarak maça oldukça iyi bir başlangıç yapan dünya bir numarası Djokovic, ikinci seti 3-6 ve son seti 1-6 kaybederek altın ve gümüş madalya şansını kaybetti. İkinci yarı finaldeyse Rus raket Khachanov, 6-3, 6-3 skorlu iki setle İspanyol Carreño Busta’yı eleyip finale çıktı.

Finaller öncesi üçüncülük maçlarında Carreño Busta özellikle kritik puanlarda gösterdiği yüksek performansla Djokovic’in son madalya umudunu da yıkarak maçı 6-4, 6-7, 6-3 kazanmayı başardı. Kadınlardaysa dünya 6 numarası Svitolina, Kazak raket Rybakina’ya karşı 1-6 kaybettiği ilk setten sonra hızlı bir geri dönüş yaparak 7-6 ve 6-4’lük setlerle maçı kazanıp bronz madalyaya ulaştı. 

Nefes Kesen Finaller

Dünya 12 numarası Bencic ve Çek Vondrousova arasındaki olimpik tenis kadınlar finali çekişmeli geçen bir ilk setle başladı. Setin son oyunlarında servis kırmayı başaran Bencic seti 7-5 kazandı. Vondrousova ise ikinci sete ağırlığını koyarak 6-2 kazanmayı başardı ve maçı üç sete uzattı.

Son sette Bencic rakibine şans vermedi ve 6-3’lük bir skorla İsviçre’nin kadınlar tenisindeki ilk altın madalyasını kazanmayı başardı.

Erkekler finalinde Alman raket Zverev, Rus rakibi Khachanov’un servisini maç boyu toplamda dört kez kırarak fazla bir çekişme yaşatmadan 6-3, 6-1’lik skorlarla altına uzanmayı başardı.

Madalya seramonilerinin ardından 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda tenis karşılaşmaları noktalanmış oldu.