Tolgay Arslan Başakşehir’de

Alınan kötü sonuçlardan sonra Aykut Kocaman ile yollarını ayıran ve  Emre Belözoğlu İle anlaşan Başakşehirin Ocak ayındaki ilk transferi belli oldu.İstanbul temsilcisi, İtalyan ekibi Udinese’de Forma giyen 31 yaşındaki Tolgay arslan ile 2.5 yıllık sözleşme imzalayacak.

Başarılı çalıştırıcı, daha önce Fenerbahçe’den de tanıdığını oyuncu için özel bir görüşme yapacak.

Emre Belözoğlu’nun İlk Transferi

Geçen sezon takımın başına geçen Aykut Kocaman ile yeni sezona başlayan Başakşehir, ilk sekiz hafta da Alınan kötü sonuçlarla birlikte o tecrübeli çalıştırıcı ile yollarını ayırdı. Başakşehir yönetimi Kocaman’ın yerine, geçen sezon Ligin son bölümünde Fenerbahçenin başına geçen ve Kısa sürede oynattığı pas futboluyla geleceğe yönelik önemli ışıklar veren Emre Belezoğlu’nu takımın başına getirdi.

Genç teknik adam takımının başında antrenmana çıkarken bir yandan da Ocak ayı transfer planlaması için yönetimle görüşmeye başladı.

Takımın başına geçmesiyle birlikte orta sahadaki kaliteyi yeterli bulmayan Genç teknik adam, Pasör bir orta saha oyuncusu istediğini yönetime iletti. Bunun üzerine sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Tolgay Arslan ile Anlaşan turuncu lacivertli yönetim, Belözoğlu yönetimindeki  ilk transferini gerçekleştirmiş oldu.

31 yaşındaki futbolcuyla 2.5 yıllık sözleşme imzalanacak. En iyi dönemlerini Beşiktaş formasıyla yaşayan Alman futbolcu, daha sonra Fenerbahçe formasıyla kötü performans vererek, İtalyan ekibi Udinese’nin yolunu tuttu. Udinese formasıyla yedi maçta bir kez gol sevinci yaşayan Alman futbolcu, İtalya’da isteneni veremedi.

Başakşehir, Belözoğlu İle Eski Günlerine Dönmek İstiyor

Süper Lig’in ilk sekiz haftasında sadece iki galibiyet alan turuncu Lacivertliler, Beklentinin oldukça altında kaldı. Geçtiğimiz senelerde Abdullah avcı ile bir oyun kimliği oturtan İstanbul temsilcisi, Hücuma dayalı futboluyla başarılı günler geçirmişti.

Avcı’nın takımının başına geçen okan buruk ile bir hayali gerçekleştirerek tarihinde ilk kez şampiyonluk sevinci yaşayan turuncu Lacivertliler, hücuma dayalı futboluyla ön plana çıkıyordu.

Ertesi sezon okan buruk ile yollarını ayıran İstanbul temsilcisi, takımın başına Çalıştırdığı takımlarda savunma futboluyla ön plana çıkan Aykut Kocaman’ı getirdi. Kurulduğu günden bu yana hücumcu futbol kimliği ile hedeflerini ve alacağı oyuncuları buna göre planlayan turuncu lacivertler, savunma odaklı futbol anlayışıyla ön plana çıkan Kocaman’ı takımın başına getirerek çoğu futbolseveri şaşırttı.

Emre Belözoğlu ile yeni bir sayfa açan İstanbul temsilcisi, Hücum futboluna dayalı eski kimliğine geri dönmek istiyor.