Uğurcan Çakır Liverpool

Trabzonsporlu Kaleci Uğurcan Çakır Liverpool Yolcusu

Trabzonspor’un altyapısından çıkarmış olduğu oyuncuları her geçen gün performansını artırıyor. Genç kaleci Uğurcan Çakır’da gösterdiği performans ile dev kulüplerin ilgisini çekmeyi başardı. Bir süredir Avrupa kulüpleri tarafından takip edilen Uğurcan Çakır için Liverpool’un teklif yaptığı iddia edildi. Uğurcan Çakır Liverpool tarafından bir süredir takip ediliyordu.

Liverpool’den Uğurcan İçin 15 milyon Euro

İngiliz basınında çıkan haberlere dayandırılan kaynaklarda İngiliz devi ve son dönemlerin en formda takımı olan Liverpool’un Uğurcan Çakır için 15 milyon Euro teklif yaptığı belirtildi. Ayrıca Liverpool’un bir teklifinin de Beşiktaş’ta kiralık oynayan Lorius Karius + 10 milyon Euro olduğu da konuşuluyor. Üstelik Liverpool’un sezon sonunu beklemeden yıldız kaleciyi transfer etmek istediği ifade edildi.

Başkan Ağaoğlu: Euro 2020’yi Bekliyoruz

Trabzonspor kulübü başkanı Ahmet Ağaoğlu yıldız kalecileri Uğurcan Çakır için Liverpool temasının olduğunu doğruladı. Bununla birlikte EURO 2020 elemelerinde kendini daha iyi gösterebileceğini düşündükleri kalecinin satışını kupa sonrasına bırakmak istediklerini ifade etti. Ağaoğlu ”İleride Liverpool kalesini koruyabilecek bir isim olan Uğurcan’ın şuan bizimle olması gurur verici. Kendini daha da geliştirecektir.” dedi.

Son Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Liverpool, Trabzonspor ile başarılı bir performans gösteren Uğurcan Çakır için ilk teması sezon başında kurmuştu. Genç kaleci Uğurcan Çakır Liverpool teması ara dönemde de sıcaklığını koruyor. Transferin ara dönemde gerçekleşmesi için kapıları kapatan Ağaoğlu Euro 2020 sonrasına işaret etti.