Trabzonspor’un Başarısında Abdullah Avcı Faktörü

Süper lig de sezona oldukça iyi bir başlangıç yaparak başlan bordo mavili ekip lig de ilk üç maçını da kazanarak 9 puan ile liderlik koltuğuna oturmuş durumdalar.

Geçtiğimiz sezondan oldukça farklı olan Trabzonspor da oyun planı, yapılan transferler, teknik direktör faktörü bunların hepsinin birleşiminde ortaya çıkan tablo da sezonun en güçlü şampiyon adaylarından birisi oluyorlar.

Kadrolarına oldukça yetenekli ve tecrübeli isimler ile güçlendiren bordo mavili ekip bu sezonki performanslarında en önemli nedenlerinden birisi olması gibi tecrübeli hoca Abdullah Avcı’nın da etkili oyun planı bunu takım olarak sahaya yansıtmaları ile sonuca ulaşmış oldular.

Trabzonspor’un Başarısında Abdullah Avcı Faktörü

En İyi Başlangıç

Sezona ilk üç hafta da alıkları 9 puan ile liderlik koltuğuna oturan Trabzonspor geçtiğimiz sezon ilk 3 hafta da 1 galibiyete ulaşmış ve geçtiğimiz sezon ilk 8 hafta da 1 galibiyetleri bulunuyordu.

Geçtiğimiz sezon Süper Lig de 9. Hafta bordo mavili ekibin başına geçen tecrübeli hoca Abdullah Avcı ile takımın performansında yükselişe geçmeye başladılar. Tecrübeli hoca ile geçen sezon toplamda 32 maça çıkan bordo mavili ekip 18 galibiyet ve 11 beraberlik ile sahadan ayrılan takım sadece lig de 3 kez mağlup ayrılmıştır.

Tecrübeli hoca ilk kupasını da Türkiye Kupası ve Süper kupayı alarak tarihe geçmiştir.

Bordo mavili takımın başındaki en yüksek galibiyet yüzdesi ve puan ortalamasına da sahip olan Abdullah Avcı 2,1 puan ortalaması ile Trabzonspor da en başarılı teknik direktör konumunda.

En son bordo mavili ekip 17 yıl önce lig de 3’te 3 ile başlamışlardı.

Trabzonspor’un Başarısında Abdullah Avcı Faktörü

Bu Sezonun En Güçlü Şampiyon Adayı

Uzun zamandır lig de iyi bir başlangıç yapamayan Trabzonspor bu sezon ilk üç hafta performansı ile ligde uzun zamanlar sonra zirve yarsında olacağını ve bu yarış içerisinde en güçlü adayların başında olduğunu taraftarına ve futbol camiasına yansıtmış durumdalar.

Oynan oyun ve planlama ile sahada doğru işleri yapan bordo mavili ekip taraftarını oldukça şampiyonluğa inandırmış durumda. Bütün Trabzon şehri bu sene takımdan mutlak şampiyonluk beklemesi hiç de şaşırtıcı değil.