TRABZONSPORUN GÖZÜ LİDERLİK KOLTUĞUNDA

TRABZONSPORUN GÖZÜ LİDERLİK KOLTUĞUNDA

12 Ekim 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Bordo mavili takımda gözler milli ara sonrasın da ki süper ligin 9. Haftasın da karşılaşacakları Fenerbahçe derbisine çevrilmiş durumda.

Liderlik koltuğunda oturan rakibi Fenerbahçe’ yi konuk edecekleri olan karşılaşmada bordo mavili takımın mutlak hedefi üç puan ve liderlik koltuğu.

Haftanın en önemli maçlarından birisi olacak karşılaşmada tecrübeli teknik adam Abdullah Avcının ‘ da performansı merakla bekleniyor olacak.

HAFTA SONUNDA GÖZLER DERBİDE OLACAK

Trabzonspor süper ligin 9. Haftasında kendi sahasın da güçlü rakibi Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecekler.  İlk 8 hafta sonun da rakibi Fenerbahçe 19 puan ile liderlik koltuğunda otururken bordo mavili takım ise 18 puan ile 2. Sıradalar.

Üst sıraları yakından ilgilendirecek olan maçta iki takımda milli ara dönüşünde fiziksel olarak ve kadrolarında sakatlık sorunu yaşayan oyuncuların da geri dönmesi ile nerdeyse tam kadro hazır olmaları bekleniyor.

ABDULLAH AVCI DERBİDE İLK PESİNDE OLACAK

Tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ile geçtiğimiz sezon son sıralardan aldığı takımı Avrupa ligine kadar çıkarmıştı. Bu sezon ki bordo mavili takımın ortaya koyduğu oyun ile de nasıl bir etki ettiği belli oluyor.

Takıma gelir gelmez ilk önce savunma problemini çözen tecrübeli hoca sonrasında ise hücum da ki gol sıkıntısını da çözerek nerdeyse dört dörtlük bir takım yaratmış durumda.

Bu yeni sezona ise oldukça etkili başlayan bordo mavili takım tecrübeli teknik adam ile iyi bir uyum sağlayan oyuncu grubu ile çalışması da oldukça etkili oldu.

Teknik adam takımında ki dokunuşları ile özellikle bu yaz transfer döneminde kadroya katılan doğru oyuncular ve iyi bir oyun planı ile sahada olmaları bu sezonun şampiyonluk adayları arasında olan süper ligin en önemli takımlarından birisi oldular.

Hafta sonun da ki zorlu derbi için ise tecrübeli teknik adamın karnesine bakılınca çok da iyi gözükmüyor. Bordo mavili takım eğer ki bu sezon süper lig de şampiyonluk yaşamak istiyorlarsa en güçlü rakipleri ile olan derbileri kazanmak zorundalar.

Geçen sezon takımın başına geçen tecrübeli hoca şampiyonluğa oynayan rakipleri ile süper lig de toplamda 5 maçta karşı karşıya geldiler. Bordo mavili takım bu karşılaşmalar dan sadece 1 galibiyet ala bilirken 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet alarak sahadan ayrıldılar.

Bordo mavili takım geçen sene derbiler de tek galibiyetini Beşiktaş’ ı deplasman da 2 – 1 ‘ lik skor ile geçerek sahadan 3 puan ile ayrılan Trabzonspor kendi sahasında Fenerbahçe’ye 1 – 0 ve Galatasaray’a ise 2 – 0 ‘lık skor ile mağlup olmuştu.

Bu sezona baktığımız da ise ilk derbilerini kendi sahalarında oynayan bordo mavili takım güçlü rakibi Galatasaray karşısında 2 – 0 geriye düştükleri maçtan 2 – 2 beraberlik alarak sahadan 1 puan ile ayrılmışlardı.

Hafta sonunda ki oynanacak olan derbide bir ilki de başarmak isteyen tecrübeli hoca Abdullah Avı kendi sahalarında bu zorlu derbiye kazanarak hem liderlik alıp hem de kendi sahalarında ki ilk derbi galibiyetini de almak isteyecekler.