Transfer Gündemi 24 Ağustos

Yeni sezon için takımlar kadrolarını güçlendirmeye devam ediyorlar. Transfer süresinin bitmesine kısa bir süre kalmış olsa da takımlar eksik bölgelerine oyuncu arayışlarını hızlandırarak süreci tamamlamak istiyorlar.

Galatasaray da Mohamed’e Talip Çok

Geçtiğimiz sezon devre arasında kiralık olarak kadrosuna kattığı Mısırlı oyuncu 23 yaşındaki Mostafa Mohamed ‘e Avrupa’ dan birçok kulübün yakından takip ettiği ve talip oldukları çıkan haberler arasında.

Genç oyuncu için özellikle Fransa’ dan taliplerinin ciddi ilgisinin olduğu bu takımların başında geçen sezonun şampiyonu Lille oyuncunun transferi için çoktan harekete geçtiği ve girişimlerini hızlandırdığı yönünde. Bir başka Fransız ekibi Marsilya da oyuncu transferini çok isteyen kulüpler arasında.

Sarı kırmızılı yönetim oyuncuyu kiralık olarak kadrosuna kattıklarından oyuncunun satın alma opsiyonu Temmuz 2022’ ye kadar kulübü Zamalek ‘e 4 Milyon Dolar öderse Mostafa Mohamed’in bonservisini alacaklar.

Marcao sonrası stoper takviyesi gündemde.

Genç oyuncu Kerem ile arasında çıkan olaylar sonrası 8 maç ceza alan ve kulüpten gönderilmesi gündem de olan Marcao ‘ nun yerine alternatif isimler ile ilgilenmeye başladılar. Marcao için gelecek teklifleri değerlendiren sarı kırmızlı yönetim iyi bir teklif halinde oyuncu ile yollar ayrılacağı ve yerine düşünülen 22 yaşındaki Portekizli stoper Tomas Ribeiro kadrosuna katmak istiyorlar.

22 yaşındaki oyuncunun güncel piyasa değeri 1,5 Milyon Euro civarındaki sol ayaklı stoper için oldukça ciddi girişimler olduğu çıkan haberler arasında.

Oyuncu için çıkan haberler arasında Sporting- Belenenses maçını izlemeye giden Portekiz Milli takım teknik direktörünün genç oyuncuyu yakından takip ettiği Milli takımda oyuncuya şans vermeyi hak ettiğini düşünüyorum.

Trabzonspor Transfere Devam Ediyor

Stoper için oyuncu arayışlarını sürdüren bordo mavili ekip hedef de Mert Çetin var. İlk olarak kiralık olarak kadroda düşünen yöneticiler oyuncunun transferi için nabız yoklamaya devem ediyorlar.

Sol bek arayışlarını da sürdüren Trabzonspor Abdullah Avcının istediği Umut Meraş için düğmeye basan yönetim oyuncunun alacağı maaş konusunda anlaşılması halinde imzalar atılacak.