TSYD Kupası’nın Kazananı Gençlerbirliği Oldu

Bu yıl 54.’sü düzenlenen Türkiye Spor Yazarları Derneği Kupası’nda 7 Ağustos Cumartesi günü MKE Ankaragücü ile Gençlerbirliği karşı karşıya geldi. İki takım arasındaki bu mücadelenin normal süresi golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi. Kupa sahibini belirlemek için ise daha sonra seri penaltı atışlarına geçildi. Seri penaltı atışlarında rakibi 5 – 3 mağlup eden Gençlerbirliği, 54. Türkiye Spor Yazarları Derneği Kupası’nın sahibi oldu.

MKE Ankaragücü ve Gençlerbirliği Maçının Detayları

MKE Ankaragücü, rakibi Gençlerbirliği karşısında Akıl Alkan, Erdem Özgenç, Sinan Osmanoğlu, Yusuf Abdioğlu, Pinto, Abdullah Durak, Hüseyin Acar, Şahverdi Çetin, Mehmet Murat Uçar, Geraldo ve Cem Ekinci 11’i ile maça başladı. Öte yandan Gençlerbirliği, rakibi MKE Ankaragücü karşısında Ramazan Köse, Ömürcan Artan, Arda Kızıldağ, Mert Kula, Kerem Akyüz, Grechyshkin, Rahmetullah Berişbek, Kerim Avcı, Sallalich, Lualua ve Lima 11’i ile sahaya çıktı. Mücadelenin ilk 45 dakikası ve 90 dakikalık normal süresi golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi. Daha sonra maçta seri penaltı atışlarına geçildi.

MKE Ankaragücü’nde Erdem Özgenç, Cem Ekinci, Ali Kaan Güneren kullandıkları penaltı atışlarını gole çevirirken Lukasic, kullandığı penaltı atışından yararlanamadı. Öte yandan Gençlerbirliği’nde İlker Karakaş, Sami Gökhan Altıparmak, Grechyshkin, Serdarcan Eralp ve Metehan Mert kullandıkları penaltı atışlarını gole çevirmeyi başardılar. Böylelikle Gençlerbirliği, seri penaltı atışları sonucunda rakibi MKE Ankaragücü’ne 5 – 3’lük üstünlük sağlayarak 54. Türkiye Spor Yazarları Derneği Kupası’nı kazanmayı başardı.

Kadın Hakemler ve Seyirciler

Türkiye Futbol Federasyonu’nun almış olduğu karar neticesinde bu yıl 54.’sü düzenlenen Türkiye Spor Yazarları Derneği Kupası’nı kadın hakemler yönetti. Bu görevi ise orta hakem olarak Gamze Durmuş Pakkan, yardımcı hakem olarak ise Sevda Çayan, Kübra Çetinkaya ve Asen Albayrak üstlendi.

Öte yandan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Eryaman Stadı’nda oynanan maça %50 kapasitede yani 4.000 civarında seyirci alındı. Ayrıca bu mücadele öncesinde Türkiye’nin birçok ilinde bir haftadan fazla süredir meydana gelen ve devam eden orman yangınlarında vefat edenler için saygı duruşu yapıldı.