TUĞBA DANIŞMAZ’DAN REKOR ÜSTÜNE REKOR

Türkiye Atletizm Federasyonundan meydana getirilen açıklama ile, Sezonun bitiminde Salon Rekor Deneme Yarışları, Ataköy Atletizm Salonu’nda start aldı. Rekora fazlaca yaklaşan Ali Eren Ünlü, çıtayı son anda düşürerek başarılı olamadı. Avrupa ikincisi Milli sporcumuz Tuğba Danışmaz, üç adım atlamada kendisine ilişkin 23 yaş altı salon Türkiye rekorunu geliştirdi.

Üç adım atlamada aleni saha ve salonda 23 yaş altı Türkiye rekorlarını elinde bulunduran Milli sporcumuz Tuğba Danışmaz, kendisinin elinde bulundurduğu rekoru 12 cm ilave ederek yeni Türkiye rekoruna imza attı.

Tuğba, rekor deneme yarışlarında ilk seferinde 13,56 metrelik atlayışıyla kendisine ilişkin 13,44 metrelik dereceyi yukarı taşıdı.

Rekorun arkasından müsabaka bitiminde pist kenarına gelip Tuğba Danışmaz ve antrenörü Cahit Yüksel’i sevinçle kutlayan isim ise Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Başkanı Fatih Çintimar’ın ta kendisiydi.

EN İYİ DERECELERİNİ YAPAN SPORCULAR

Milli müsabakalarda boy gösterecek olan üç sporcumuz en iyi derecelerini geliştirdi ve Organizasyonun henüz birinci gününde 3 sporcu, kendi en iyi derecesini geliştirdi.

1500 metrede Hatice Yıldırım 4:26.15 ve Kadınlar 69 metre seçmesinde Simay Özçiftçi 7.59, 400 metrede Zeynep Kuran 56.58 ile en iyi performanslarını geliştirdi.

60 metrede iki ismin yarıştığı erkekler finalinde Umut Uysal 6.77 ve Kayhan Özer 6.74, koşarken, kadınlar 60 metre finalinde ise Yudum İliksiz, 7.54 ile Türkiye bütün zamanlar 60 metre salon sıralamasında sekizinci sıraya çıktı.

DENENMEMİŞ REKORLAR DENENDİ

Kadınlar sırıkla atlama müsabakalarında Buse Arıkazan, 4,37 metreyle elinde bulundurduğu Türkiye salon rekorunu denedi, ancak başarı göstermiş olamadı.

Buse, yarışmayı 4,20 metreyle noktaladı. Erkekler yüksek atlamada da Ali Eren Ünlü, Alperen Acet’e ilişkin 2,12 metrelik 18 yaş altı salon rekorunu son hakkındaki bir santimetreyle aşmaya çalıştı.

Rekora fazlaca yaklaşan Ali Eren Ünlü, çıtayı son anda düşürerek başarılı olamadı. Avrupa ikincisi Milli sporcumuz Tuğba Danışmaz, üç adım atlamada kendisine ilişkin 23 yaş altı salon Türkiye rekorunu geliştirdi.

Kendisinin elinde bulundurduğu rekoru 12 cm ilave ederek yeni Türkiye rekoruna imza attı. Tuğba, rekor deneme yarışlarında ilk seferinde 13,56 metrelik atlayışıyla kendisine ilişkin 13,44 metrelik dereceyi yukarı taşıdı.

Milli müsabakalarda boy gösterecek olan üç sporcumuz en iyi derecelerini geliştirdi ve organizasyonun henüz birinci gününde 3 sporcu, kendi en iyi derecesini geliştirdi.