Türk Spor Dünyasında Covid-19 Vakaları

Türk Spor Dünyasında Covid-19 Vakaları

27 Mart 2020 Kapalı Yazar: MedyaSpor

This content has been archived. It may no longer be relevant

Gün geçtikçe ülkemizde de corona virüsü covid-19 testi pozitif çıkan kişi sayısı dünyada ve ülkemizde artmakta ve vaka sayısının artışına bağlı olarak covid-19 virüsüne bağlı hayatını kaybedenlerin sayısı da artıyor. Covid-19’un aşısının ve ilacının bulunamaması ve temas yoluyla bulaşması virüsün yayılma hızını arttırıyor. Covid-19’un yayıldığı tüm ülkelerde spor dünyasındaki isimler de bu virüse yakalandı.

11 Mart’tan itibaren Türkiye’de görülmeye başlayan covid-19 Türk spor dünyasında da birçok kişide de görüldü. Galatasaray 2. Yöneticisi Abdürrahim Albayrak ve eşinin covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’in de covid-19 testi pozitif çıktı. Hastanede tedavileri devam eden Galatasaray yöneticisi ve teknik direktöründen sonra Galatasaray camiasında bir isim daha covid-19’a yakalandı. Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay’ında covid-19 testi pozitif çıktı.

Fenerbahçe’de Covid-19 Vakaları

Galatasaray camiasındaki covid-19 vakalarının yanında Fenerbahçe Spor Kulübünde de covid-19 vakaları çıktı. Fenerbahçe Spor Kulübünün Basketbol takımı olan Fenerbahçe Beko takımında 4 kişide covid-19 testi pozitif çıktı. Fenerbahçe Beko Basketbol takımında 1 basketbolcu, 1 teknik ekip ve 2 kulüp çalışanı covid-19 virüsüne yakalandı. Fenerbahçe’nin A futbol takımında da 1 futbolcu ve 1 kulüp çalışanı yapılan testler sonucu covid-19 virüsü çıktı. Sporcuların tedavilerine başlandı ve karantinaya alındılar.