Türk Telekom Deplasmanda Direnemedi

ING Basketbol Ligi’nin 27. Haftasında Türk Telekom, 3 Nisan Cumartesi günü deplasmanda Fethiye Belediyespor’a konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadeleyi Türk Telekom, 82 – 81 kaybetti. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçı kazanan baş antrenör Alkım Ay önderliğindeki Fethiye Belediyespor, bu sezon ING Basketbol Ligi’nde 7. galibiyetini elde etmiş oldu

. Öte yandan deplasmanda oynadığı maçı kaybeden baş antrenör Burak Gören yönetimindeki Türk Telekom ise bu sezon ING Basketbol Ligi’nde 12. mağlubiyetini almış oldu.

Ayrıca iki takım arasında oynanan bu mücadelenin en skorer isimleri Fethiye Belediyespor’da attığı 24 sayı ile Ricardo Ledo, 18 sayı ile Robert Johnson ve 14 sayı ile Darion Atkins olurken; Türk Telekom’da attığı 24 sayı ile Nicholas Johnson, 121 sayı ile Kyle Wiltjer ve 12 sayı ile Marcus Foster oldu.

Maçın Detayları

ING Basketbol Ligi’nin 27. Haftasında Fethiye Belediyespor ile Türk Telekom kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreği dengeli ve karşılık atılan basketlerle başladı.

Birinci periyotu 22 – 19 önde bitiren taraf Fethiye Belediyespor oldu. Maçın ikinci çeyreğinde hücumdaki etkinliğini artıran ve aradaki farkı çift hanelere kadar çıkarmayı başaran ev sahibi Fethiye Belediyespor, maçın ilk yarısını 49 – 36 önde tamamladı.

Maçın üçüncü çeyreğine hızlı ve etkili başlayan taraf ise konuk takım Türk Telekom oldu. Hem hücumdaki etkinliğini hem de savunmadaki sertliğini ön plana çıkartan Türk Telekom, üçüncü periyotu 63 – 61 önde tamamladı. Maçın dördüncü ve son çeyreği ise oldukça çekişmeli ve başa baş bir mücedale ile geçti. Son saniyelerde bulduğu basketle maçı 82 – 81 kazanmayı başaran taraf ev sahibi Fethiye Belediyespor oldu.

Sayı Dağılımı

ING Basketbol Ligi’nin 27. Haftasında oynanan maçta Türk Telekom, deplasmanda konuk olduğu Fethiye Belediyespor’a 82 – 81 yenildi. İki takım arasındaki bu maçta oyuncuların sayı dağılım şöyle oldu: Fethiye Belediyespor’da Darion Atkins 14, Ricardo Ledo 24, Elgin Cook 8, Robert Johnson 18, Barış Hersek 9 ve Abdul Malik Abu 9 atarken; Türk Telekom’da Nicholas Johnson 24, Kyle Wiltjer 21, Marcus Foster 12, Gani Gülaslan 3, Johnny O’Bryant III 10, Samet Geyik 2, Samuel Dekker 6 ve Can Korkmaz 3 sayı attı.