Türk Telekom Deplasmanda Güldü

FIBA Şampiyonlar Ligi’nde G Grubu 4. maçında 23 Aralık Çarşamba günü temsilcimiz Türk Telekom, deplasmanda Fransa takımı Limoges’e konuk oldu. Bu bol çekişmeli maç son çeyreğe kadar belirsizdi. Maçı son çeyreğinde de üstün olan Türk Telekom, savunmasını da ön plana çıkararak mücadeleyi 75 – 70 kazanmayı başardı.

İki takım arasındaki bu mücadeleyi temsilcimiz Türk Telekom, 75 – 70 kazanmayı başardı. Bu sonuç ile birlikte deplasmandan galibiyet ile ayrılan temsilcimiz Türk Telekom, FIBA Şampiyonlar Ligi G Grubu’nda 4. maçında aldığı 3. galibiyetle liderliğe yükselirken Fransız temsilcisi Limoges, 4. maçında aldığı 3. mağlubiyetle FIBA Şampiyonlar Ligi G Grubu’nda son sırada yer aldı.

İki takım arasında oynanan maçta en skorer isimler Türk Telekom’da attığı 18 sayı ile Nicholas Johnson, 16 sayı ile Gregory Wiltjer ve 14 sayı ile Samuel Thomas Dekker olurken; Limoges’de attığı 18 sayı ile Philip Alexander Scrubb, 14 sayı ile Nicolas Lang ve 12’şer sayı ile Speedy Smith ve Marcus Darrel Ginyard oldu.

Maçın Detayları

FIBA Şampiyonlar Ligi’nde G Grubu 4. Maçında Plais des Sports de Beaublanc’ta Limoges ve Türk Telekom kozlarını paylaştı. Maça hızlı başlayan ve ilk çeyreğinde genelinde üstün olan temsilcimiz Türk Telekom, birinci periyotu 17 – 15 önde kapattı.

Maçın ikinci çeyreğinde boyalı alanda ve dış atışlarda etkili olan ev sahini Limoges, skor üstünlüğü eline geçirdi ve ikinci periyotu 35 – 31 önde bitirdi.

Maçın üçüncü çeyreğinde etkili olan taraf Türk Telekom oldu. Hızlı hücum organizasyonları ile özellikle pota altında üst üste sayı bulan temsilcimiz Türk Telekom, üçüncü periyotu 54 – 49 önde kapattı.

Maçın son çeyreğinde de üstün olan Türk Telekom, savunmasını da ön plana çıkararak mücadeleyi 75 – 70 kazanmayı başardı.

Sayı Dağılımı

FIBA Şampiyonlar Ligi’nde G Grubu’nda oynanan 4. maçta temsilcimiz Türk Telekom, Fransa temsilcisi Limoges’i deplasmanda 75 – 70 mağlup etmeyi başardı.

İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu: Limoges’de Nicolas Lang 14, Ludovic Beyhurst 2, Benoit Mbala 4, Grismay Paumier 2, Speedy Smith 12, Hugo Invernizzi 6, Philip Alexander Scrubb 18 ve Marcus Darrel Ginyard 12 atarken;

Türk Telekom’da Samuel Thomas Dekker 14, Kyle Gregory Wiltjer 16, Nicholas Johnson 18, Samet Geyik 2, Muhammed Mustafa Baygül 13 ve Michael Oluwasuen Eric 12 attı.