Turkish Airlines EuroLeague Şampiyonu Anadolu Efes

Turkish Airlines EuroLeague Şampiyonu Anadolu Efes

31 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Turkish Airlines EuroLeague final maçında temsilcimiz Anadolu Efes, 30 Mayıs Pazar günü Katalon temsilcisi Barcelona ile kozlarını paylaştı. İki takım arasındaki bu mücadeleyi Anadolu Efes, 86 – 81’lik skorla kazanan taraf oldu. Bu sonuç ile birlikte başantrenör Ergin Ataman yönetimindeki Anadolu Efes tarihin ilk, Fenerbahçe’nin ardından ise EuroLeague’i kazanan ikinci Türk takımı olmuş oldu.

Öte yandan Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman ise Turkish Airlines EuroLeague kupasını ilk kazanan Türk antrenör ünvanını elde etmeyi başarmış oldu. İki takım arasındaki bu final mücadelesinin en skorer isimler ise Barcelona’da attığı 23 sayı ile Higgins, 18 sayı ile Kuric ve 17 sayı ile Davies olurken; Anadolu Efes’te attığı 25 sayı ile Micic, 21 sayı ile Larkin ve 12 sayı ile Sertaç Şanlı oldu.

Anadolu Efes – Barcelona Maçının Detayları

Turkish Airlines EuroLeague final maçında Lanxess Arena’da Anadolu Efes ile Barcelona kozlarını paylaştı. Maçın birinci periyotunu Barcelona, 22 – 15’lik skorla önde tamamlayan taraf oldu. Mücadelenin ikinci periyotunu ve ilk yarısını önde bitiren taraf ise 36 – 39’luk skor ile temsilcimiz Anadolu Efes oldu.

Maçın üçüncü peryotunda özellikle hücumdaki etkinliğini arttıran temsilcimiz Anadolu Efes, karşılaşmanın son 10 dakikasına 58 – 65’lik skorla önde giren taraf oldu. Mücadelenin dördüncü ve son çeyreğini ise temsilcmiz Anadolu Efes, 81 – 86’lık skorla kazanan taraf olmayı başardı. Bu sonuçla berabere Anadolu Efes, Turkish Airlines EuroLeague’de şampiyon olan takım olmuş oldu.

Anadolu Efes – Barcelona Maçında Oyuncuların Sayı Dağılımı

Turkish Airlines EuroLeague final maçında temsilcimiz Anadolu Efes, rakibi Katalon temsilcisi Barcelona’yı 86 – 81’lik skorla mağlup etti. İki takım arasındaki bu final mücadelesinin sonunda oyuncuların sayı dağılımları ise şöyle oldu: Barcelona’da Higgins 23, Claver 2, Mirotic 11, Davies 17, Bolmaro 7, Gasol 1, Abrines 2 ve Kuric 18 sayı atarken; Anadolu Efes’te Larkin 21, Micic 25, Simon 4, Singleton 4, Sertaç Şanlı 12, Beaubois 3, Moerman 6, Pleiss 5 ve Dunston 6 sayı attı.