TÜRKİYE 2021 İLK MİLLİ MAÇINA ÇIKIYOR

A Milli takımımız Türkiye 2022 FIFA Dünya Kupası elemeleri kapsamında Hollanda ile karşı karşıya gelecek. G Grubunda yer alan Türkiye 2021 yılındaki ilk milli maça çıkacak. Son olarak 2020 yılında maça çıkan ama milli takımımız Hollanda’yı yenmek için sahaya çıkacak.

MAÇIN HAKEMİ İNGİLTERE FEDERASYONU’NDAN

Türkiye ve Hollanda maçı Türkiye’nin ev sahipliğinde İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak. Maçın hakemlik görevini ise İngiltere futbol Federasyonu’ndan Michael Oliver üstlenecek. Michael Oliver ve ekibi; Stuart Burt ve Simon Bennet 90 Dakikalık heyecanlı maçı yönetecekler. Maçın başlama düdüğünü Michael Stuart çalacak. Karşılaşmanın dördüncü hakemi ise Paul Tierney olacak.

Şenol Güneş ve öğrencileri milli maç için tüm hazırlıklarını tamamladı hem Süper Lig oyuncularından hem de Avrupa’da oynayan oyuncularımızdan oluşan A Milli takımımız maçı kazanmak için sahaya çıkacak. Son olarak Fransa Hükümeti’nin Avrupa birliği üyesi olmayan ülkelerin milli maç kapsamında kendi oyuncuları göndermeyecek ambargosundan sonra Türkiye futbol federasyonu harekete geçmişti.

Türkiye futbol federasyonu Fransa ile görüşmeleri sonlandırdıktan sonra Fransa’da oynayan milli oyuncularını özel bir uçakla İstanbul’a getirtti. Fransa’dan gelen oyuncular ile A Milli takım tamamlandı. Her alandaki oyuncu ve kaleci için yedeklerin fazlası Fazlasıyla olduğu bir am milli takımımız var.

Türkiye 98 yıllık bir Dünya Kupası tarihine sahip. Bu 98 yılda A Milli takımımız Türkiye 313 resmi maça 273 özel maça ve bu ikisinin Toplamıyla 586 maça çıktı. Bu 586 maçta 224 kere yenilen a milli takımımız 140 beraberlik alarak sahadan ayrıldı. Piri hükmen galibiyet olan 222 galibiyet alarak da sahadan ayrılan a milli takımımız Türkiye Hollanda karşısında da galibiyet almak istiyor.

Hükmen galibiyet olduğum adrese Yunanistan ile olan maçıydı.2015 yılında Yunanistan ile karşı karşıya gelen milli takımımız aslında ilk olarak Koş 101 eşitlikle sahadan ayrılmıştı. Fakat maçı sonrasında yapılan incelemeler kapsamında Yunanistan’ın hatalı bir oyuncu ile sahaya çıkmasından dolayı Türkiye, milli takımımız hükmen galip sayıldı.

MAÇ NEREDE VE SAAT KAÇTA

A Milli takımımız Türkiye 2022 FIFA Dünya Kupası elemeleri kapsamında Hollanda ile karşı karşıya gelecek. G Grubunda yer alan Türkiye Hollanda maçını kazanmak için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Karşılaşma yarın, 24 Mart Çarşamba günü saat 20:00’de İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak. Maçı canlı olarak TRT bir ekranından naklen izleyebilirsiniz.