TÜRKİYE CEBELİTARIK SINAVINDA HEYECANLI

Türkiye milli takımı 2022 Dünya Kupası elemlerinde çok başarılı bir performans sergileyemedi. 2022 Katar Dünya Kupası elemleri kapsamında son iki maçına çıkacak olan Türkiye bu son iki maçı kazanmak zorunda.

Dünya Kupası’na devam etmek isteyen Türkiye hem Cebelitarık hem de Karadağ maçlarını kazanarak kendi grubundan çıkmayı istiyor. Şu an 15 puanla grubunda yer alan Türkiye gruptan çıkabilmek için hem Cebelitarık’ı hem de Karadağ’ı yenmek durumunda.

15 puanda olan Türkiye gruptan çıkabilmek için hem Cebelitarık hem de Karadağ maçlarını kazanmak zorunda. Stefan Kuntz öğrencilerine ve kendi teknik ekibine güveniyor. Bu yüzden İstanbul’da taraftarlarının önünde mutlak bir şekilde Cebelitarık maçını kazanmak istiyor.

İlk karşılaşmada Cebelitarık’ı 3-0 yenen Türkiye’den aynı performansı taraftarlar bekliyor.

TÜRKİYE’NİN ADAY KADROSU GENİŞ YELPAZEDE

Kaleci: Ersin Destanoğlu, Sinan Bolat, Uğurcan Çakır

Defans: Zeki Çelik, Mert Müldür, Çağlar Söyüncü, Kaan Ayhan, Merih Demiral, Caner Erkin, Rıdvan Yılmaz

Orta saha: Abdülkadir Ömür, Cengiz Ünder, Berat Özdemir, Berkan Kutlu, Orkun Kökçü, Ozan Tufan, Taylan Antalyalı, Hakan Çalhanoğlu, Kerem Aktürkoğlu

Forvet: Burak Yılmaz, Halil Dervişoğlu, Kenan Karaman, Serdar Dursun

Halil Dervişoğlu’nu Stefan Kuntz Burak Yılmaz’ın arkasında oyuna destek olsun diye kullanacak. Ersin Destanğlu’nu ise ilk kez milli takıma davet eden Stefan Kuntz kaleci tercihinde kimden ya da kimlerden yararlanacak henüz bilinmiyor.

Belki de maç boyunca rotasyon olarak iki kaleciden de yararlanabilir ya da Ersin’in direkt olarak ilk 11’e dahil edebilir.

MAÇIN DETAYLARI BELLİ OLMAYA BAŞLADI

Türkiye ve Cebelitarık maçı oldukça heyecanlı ve merak edilen bir maç olacak. Karşılaşma yarın akşam ülkemizde oynanacak. 13 Kasım Cumartesi akşamı saat 20.00’de oynanacak olan maç İstanbul’da Fatih Terim Başakşehir Stadı’nda oynanacak.

Mçaın hakemleri ise Ukrayna Futbol Federasyonu’ndan seçildi. Serhiy Boiko orta saha hakemi olarak maçın başlama düdüğünü çalacak. Volodymyr Volodin ve Viktor Nyzhnyk ise

Serhiy Boiko’nun yardımcıları olarak sahaya çıkacaklar.

Maçı canlı olarak her zaman ki gibi TRT 1 ekranlarından canlı ve naklen bir şekilde izleyebilirsiniz.