Türkiye Çoklu Branşlar Şampiyonası

Türkiye Çoklu Branşlarda Tarihi Sonuç

Türkiye Çoklu Branşlar Şampiyonası İstanbul’da yapıldı. Şampiyonaya katılanlar ve şampiyonayı seyredenler tarihi bir sonuca tanıklık ettiler. Şampiyona kapsamında büyükler heptatlon yarışında 5000 puan alan 3 yarışmacı birinciliği paylaştı. Şampiyona tarihinde ilk defa böyle bir sonuç alınması bu sonucu alan sporcuları da mutlu etti.

Şampiyonada heptatlon yarışında Yunus Pehlivan, Ahmet Mustafa Yılmaz ve Alper Kasapoğlu birinciliği paylaştı. Yusuf Pehlivan spor kariyerinde 3. Kez bu şampiyonluğu kazandı. Ahmet Mustafa Yılmaz da spor hayatında 3. kez 5000 puanın üzerine çıktı. Ahmet Mustafa Yılmaz şampiyonada diğer kategori olan Komple Atlet Liginde de 2. Oldu. Yusuf Pehlivan 2015 yılından bugüne ilk kez solon şampiyonasına girdi ve başarılı sonuçlar aldı.

Diğer Kategorilerde Sonuçlar

Türkiye Çoklu Branşlar Şampiyonası Komple Atlet kategorisinde U 20 yaş kategorisinde birinciliği Serhat Bulut kazandı. U20 grubunda derece alan diğer yarışmacılar Batuhan Arda Erol ve Osman Mercimek oldu. U 18 yaş kategorisinde Mustafa Anıl Korkmaz Türkiye Şampiyonluğunu elde etti. Mustafa Anıl Korkmaz Komple Atlet Liginin şampiyonluğunu da sekiz puan ile elinden kaçırdı. U18 kategorisinde Muhammed İran ve Umut Emre Özdemir ikinci ve üçüncü dereceleri paylaştı.