Türkiye Emin Adımlarla Katar’a Gidiyor

2022 Dünya Kupası yolcuğunda sıkça eleştirilere maruz kalan A Milli Futbol takımımız Katar yolunda emin adımlarla ilerliyor. Teknik ekibin değişmesinden sonra puanları hanesine yazdırmayı başaran ve oynadığı oyun ile göz dolduran milli takımın hedefi play-off’ları da atlatarak kupada ülkemizi temsil etmek.

Şenol Güneş ile 2022 Dünya Kupası yolcuğuna başlayan A Milli Futbol takımımız Güneş ve ekibinin yönetiminde G grubunda altı karşılaşma oynadı. 5 takımın bulunduğu gruplarda kalan son dört maçı ise Türkiye Alman teknik adam Stefan Kuntz ile tamamladı.

10 karşılaşmada 6 galibiyet alan A Milli Futbol takımımız yeşil sahadan bir kere de yenik ayrıldı. Bu skorlarla 21 puan toplamayı başaran Türkiye G grubunu ikinci tamamladı. Dünya Kupasında bu sene ikincilerin play-off oynama zorunluluğundan dolayı milli takımımız heyecanla play-off kuralarının çekileceği 26 Kasım tarihini bekliyor.

Sitemiz aracılığı ile 2022 Dünya Kupası hakkında bütün detaylara erişebilirsiniz. Hem Türkiye’nin hem de Dünya Kupasında ter döken diğer ülkelerin en güncel haberleri sitemizde bulunmaktadır.

Stefan Kuntz Takıma İstikrar Getirdi

Kırmızı-beyazlı formayı birçok eleştiriden kurtarmayı başaran isim Stefan Kuntz oldu. Şenol Güneş ile bekleneni yeşil sahaya yansıtmayı başaramayan milli takımımız eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Stefan Kuntz yönetiminde dört maçı tamamlayan Türkiye, bu karşılaşmaların üçünden galibiyetle ayrıldı. Toplam 10 puanı hanesine yazdırmayı başaran Stefan Kuntz Türkiye’yi G grubunda ikinci yapmayı başardı.

Şenol Güneş 6 maçta 11 puan toplamayı başarırken Stefan Kuntz 4 karşılaşmada 10 puanı Türkiye’ye kazandırdı. Toplam 21 puana erişen Türkiye, 23 puan toplayan Hollanda’nın altında G grubunu ikinci olarak tamamladı. Hollanda birinciliği sayesinde 2022 Dünya Kupasına doğrudan gitmeye hak kazanırken, Türkiye ikinci olmasından dolayı play-off oynayacak.

Play-off karşılaşmalarında da Türkiye’yi zor mücadeleler bekliyor. Diğer grupların ikincilerine ve 26 Kasım’da yapılacak olan play-off kura çekimine bağlı olarak Türkiye’nin rakipleri değişebilir. Milli takımımızın diğer gruplardaki sonuçlara göre muhtemel rakipleri ise belli oldu.

Portekiz, İskoçya, İtalya, Rusya, İsveç ve Galler takımlarından bazıları ile karşılaşacak olan A Milli Futbol takımımızı zorlu mücadeleler bekliyor.

Tek maç eleme usulüne göre oynanacak karşılaşmalara 2022 Mart ayında tamamlanacak. Play-off’lardan çıkan 3 takım da Dünya Kupasına katılmaya hak kazanacak.

Dünya Kupası Türkiye için Hayal Değil

İyi futbolun galibiyet getirdiğini kanıtlayan Stefan Kuntz yönetiminde Dünya Kupası Türkiye için hayal değil. Play-off’larda her ne kadar zorlu karşılaşmaların olacağı bilinse de istikrarlı bir futbolla Türkiye’nin play-off’lar içinde favori olduğu konuşuluyor.

Son karşılaşmalarında iyi bir futbola imza atan millilerimiz Stefan Kuntz ile Dünya Kupasına katılmak için ter dökmeye devam edecek. Play-off’larda 12 takım mücadele edecek. Tek maç eleme usulüne göre oynanacak olan karşılaşmaların galibiyet durumuna göre üç takım daha 2022 Dünya Kupası için Katar’ın yolunu tutacak.