TÜRKİYE HOLLANDA KARŞISINDA COŞTU

TÜRKİYE HOLLANDA KARŞISINDA COŞTU

26 Mart 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

A Milli Türkiye takımımız 2022 Dünya kupası elemeleri kapsamında Hollanda ile karşı karşıya geldi G Grubu’ndaki takımlar ile karşı karşıya gelecek olan Türkiye’nin ilk maçı Hollanda ileydi.2021 yılındaki ilk maçına çıkan A Milli takımımız Türkiye Hollanda karşısında hiçbir açılış yaptı ve üç puanı kendi hanesine yazdırdı.

TÜRKİYE MÜTHİŞTİ

A Milli Türkiye takımımız Hollanda karşısında İstanbul’da Atatürk olimpiyat Stadı’nda sahaya çıktı. Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı bu maçta Şenol Güneş takımıyla beraber sahaya çıktı. İngiltere futbol federasyonundan gelen hakemlerin kontrolünde oynanan maç Türkiye’nin üstünü ile bitti. Maçın sonucu 4-2’ydi.

Türkiye oldukça baskın bir oyun kurdu ve bu baskın performansını son dakikaya kadar devam ettirdi. Maçın şüphesiz ki yıldız ismi kaptan Burak Yılmaz’dı. Burak Yılmaz maçta üç gol atarak maçın yıldız ismi oldu. Maçın bir daha yıldız ismi ise kaleci Uğurcan Çakır’dır. Trabzonspor’un kalecisi olan Uğurcan Çakır müthiş kurtarışlar ile maça damgasını vuran isimlerden birisi daha oldu.

Maçın ilk golü 15. dakikada Burak Yılmaz’dan geldi. Burak Yılmaz oldukça iyi bir performans sergiledi ve takımıyla beraber iyi bir takım ruhunu oluşturdu. Maçın ikinci golü yine Burak Yılmaz’dan geldi. Ben altı hakkı kazanan Türkiye penaltı vuruşu başına Burak Yılmaz’ı geçirdi. Burak Yılmaz ikinci günü de penaltı ile attı. Maçın ilk yarısı 2-0’lık skor ile tamamlandı.

MİLLİ TAKIM TÜRKİYE FORMDA

A Milli Türkiye takımımız ikinci yarıda da oldukça başarılı bir performans sergiledi. İkinci yarının henüz daha başlarında 46. dakikada üçüncü golü atarak bir rekora imza atan Türkiye oldukça rahat bir konuma yerleştiği. 46. dakikadaki üçüncü golü Hakan Çalhanoğlu attı.

Hakan Çalhanoğlu’nun attığı bu gol ile birlikte A Milli takımımız Türkiye rahat bir nefes aldı. Hollanda hem savunma sen de küçücüğüm konusundaki sıkıntılarını kısa bir süreliğine de olsa 70 inci dakikalarda attı. 75. ve 76. dakikalarda üst üste attı iki gol ile ataklarının sonucunu bulan Hollanda ekibi farkı bire düşürdü.

75.dakikada Davy Klaassen ve 76. Dakikada Hollanda adına golleri attılar. Maçın 81. dakikasında ise Türkiye farkın daha da kapanmasına izin vermeyerek Burak Yılmaz ile beraber son golü attı. O dakikadan sonra başka bir gol olmadığı için 81. dakikada aslında maçı kazanmış olduk. Burak Yılmaz Hollanda maçında üç gol birden atarak Hattrick yaptı.

Maçın bir diğer önemli dakikası ise 90 + dördüncü dakikada Hollanda’nın penaltı kazandı dakika. Ben altı vuruşu için Hollanda oldukça hevesliydik. Fakat kalecimiz Uğurcan Çakır bu hevesleri mutlu sonuca çevirmedi ve topu kurtardı. Türkiye Hollanda karşısındaki bu başarısıyla üç puanı hanesine yazdırdı ve Norveç maç için şimdiden hazırlıklara başladı.