Türkiye – Hollanda Maçından İstatistikler

Türkiye – Hollanda Maçından İstatistikler

11 Eylül 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

A Milli Futbol Takımımız, 2022 FIFA Dünya Kupası kapsamında Hollanda ile karşı karşıya geldi. Ay – Yıldızlı ekip Avrupa takımı karşısında 6 – 1’lik mağlubiyet elde ederek taraftarlarını hem hayal kırıklığına uğrattı hem de üzdü.

Müsabakanın ardından ortaya çıkan istatistikler, spor camiasına damgasını vurdu. Kırmızı Beyazlı takımımız Hollanda maçında engelleyemediği 6 gol ile birlikte şimdiye dek toplam 13 kez rakip tarafından filelerini havalandırmış oldu.

G grubunda 0 puan ile sonuncu konumda olan Cebelitarık’ın kalesi ile meşin yuvarlak totalde 25 kez buluştu. Sonuncu takımın ardından Türkiye, 13 ile en çok gol yiyen ikinci ekip konumuna geldi. Diğer gruplar da dahil edildiğinde 2022 FIFA Dünya Kupası elemelerinde mücadele eden 55 takım arasında A Milli Futbol Takımımız 47. sırada kendisine yer buldu.

Ay – Yıldızlı Türkiye ekibinden daha çok gol yiyen takımlar arasında San Marino, Faroe Adaları, Cebelitarık, Estonya, Beyaz Rusya, Moldova, Avusturya ve Liechtenstein yer alıyor.

Grup Birinciliğini Kaybetti

A Milli Futbol Takımımız, 2022 FIFA Dünya Kupası Elemelerine hızlı bir başlangıç yaptı. Bu sayede G grubu içerisinde birinci olan Ay – Yıldızlı ekip ne yazık ki son müsabakalarda gösterdiği kötü performans ile şampiyonluğu kaybetti.

Kırmızı beyazlı takımımız ilk maçlarında Hollanda’yı 4 – 2 mağlup etmiş, Norveç’i 3 – 0 yenmiş ve Letonya ile 3 – 3’lük skor ile beraberlik ederek nazar boncuğunu elde etmişti.

İstatistiklerde İyi Olduğumuz Alan Yok

Kırmızı Beyazlı takımımızın performansı, son maçlarda kötüye gitti. Karadağ ile olan müsabakadan 2 – 2 beraberlik elde eden A Milli Futbol Takımımız, Cebelitarık’ı 3 – 0 yense de son maçlarında Hollanda’ya 6 – 1 mağlup olarak tüm gözleri üzerine çekti.

2022 FIFA Dünya Kupası Elemelerine dair istatistikler gözden geçirildiğinde milli takımımızın iyi olduğu bir alan ne yazık ki bulunmuyor. Şut, topla oynama, isabetli pas, orta, top çalma ve top sürme gibi konularda Ay – Yıldızlılar hep diğer ekiplerin gerisinde kaldı. Hollanda mağlubiyetinin ardından teknik direktör Şenol Güneş’in görevden ayrılması gündeme geldi.