TÜRKİYE MİLLİ TAKIMI NORVEÇ KARŞISINDA GALİBİYET ARAYACAK

Milli takım Türkiye bu akşam, 8 Ekim Cuma akşamı saat 21.45’te ülkemizde, kendi evimizde, Ülker Stadı’nda sahaya çıkacak. Norveç ile oynadığı ilk maçı 3-0’lık skor ile kazanan Türkiye milli takımı aynı sonucu elde etmek istiyor.

Türkiye milli takımında hem Euro 2020 başarısızlıkları hem de son Dünya Kupası eleme maçlarındaki sonuçlar doğrultusunda teknik direktör değişikliğine gidildi. Şenol Güneş’in başarısızlığı, aldığı ücret ve takım ile oynadığı son maçlarda hiçbir şekilde puan kazanmaması ve güçsüz denilen takımlara yenilmesinden dolayı takımdan ayrılmasına karar verildi.

Şu an yeni teknik direktör Alman ekolünden Stefan Kuntz. Stefan Kunzt takım ile beraber çalışmalar ve antrenmanlar yaptı. Norveç maçının çok önemli olduğunu biliyor ve bu yüzden ekibi ile beraber final maçına hazırlanır gibi bir hazırlık yaptılar.

TÜRKİYE İÇİN FİNAL GİBİ MAÇ

Türkiye milli takım Eylül ayında yapılan Dünya Kupası elemelerinde grup puanını değiştiremediği için gruptan çıkma ihtimali zora düştü. Norveç maçı Türkiye milli takımı için oldukça önemli.

Final maçı gibi bir maç olacağı için hem teknik yönetim hem de oyuncular bu psikoloji ile maça hazırlandı. Maç öncesinde takım ile beraber ilk kez çalışan ve ilk maçına çıkacak olan Stefan Kuntz’un performansı da çok merak ediliyor.

Bu akşam Türkiye milli takımı için oldukça önemli bir maç. Maç sonucu her şeyi değiştirebilir ya da her şey için çok geç olabilir. Nefesler tutuldu ve oyuncuların performansının iyi olmasını ummaktan başka bir seçeneğimiz yok.

MAÇIN İLK 11’İ

Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı, Sinan Bolat, Hakan Çalhanoğlu, Cengiz Ünder, Ozan Tufan, Berat Özdemir, Caner Erkin, Zeki Çelik, Kaan Ayhan, Merih Demiral

MAÇIN DİĞER DETAYLARI

Türkiye ve Norveç karşılaşması 2022 Dünya Kupası elemleri kapsamında oynanacak. Maç bu akşam, 8 Ekim Cuma akşamı saat 21.45’te Türkiye’nin ev sahipliğinde oynanacak. Maç İstanbul’da Ülker Stadı’nda oynanacak.

Yeni ve taze teknik direktör Stefan Kuntz milli takım ile ilk maçına çıkacak. Bu heyecanlı maçı kendi saatinde naklen bir şekilde TRT 1 ekranlarından izleyebilirsiniz.