TÜRKİYE NORVEÇ KARŞISINDA ÜÇ GOL ATTI

TÜRKİYE NORVEÇ KARŞISINDA ÜÇ GOL ATTI

28 Mart 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

A milli takımımız Türkiye 2022 Dünya kupası elemeleri kapsamında dün akşam, 27 Mart Cumartesi günü saat 20:00’de Norveç ile karşı karşıya geldi. İspanya’nın Malaga kentinde oynanan bu maç için a milli takımımız Türkiye tüm hazırlıkların önce İstanbul’da son hazırlıklarını da Malaga kentinde oynanacak olan statta yaptı.

Normalde Norveç’in ev sahipliğinde olan bir maç birkaç gün önce Norveç Cebelitarık ile karşı karşıya geldiği için Norveç tarafından yakın olması nedeniyle seçildi.

İspanya’nın Malaga kentinin özellikle hava durumu ve hava şartları bizim iklimimize de daha uygun olduğu için oyuncularımız iklim konusunda çok da zorlanmadı. Maç oldukça baskın başlayan milli takımımız Türkiye üç gol atarak güç puanı kendi hanesine yazdırdı ve rakibinin hiçbir gol atmasına izin vermedi.

MİLLİ TAKIMDA OZAN FARKI

A milli takımımız Türkiye dün akşam, 27 Mart Cumartesi günü saat 20:00’de Norveç karşı karşıya geldi. Norveç karşısında müthiş bir performans sergileyen bizim çocuklar rakip takımın hiçbir şekilde gol atması da izin vermedi Kalelerini etten duvar örerek korudular.

Maçın yıldız ismi Fenerbahçe’de oynayan ozan tufan olduk. Ozan tufan maçta birisi ilk yarı diğeri de ikinci yarı Olarak iki gol birden attı. Şenol Güneş yönetimindeki öğrenciler oldukça iyi bir performans sergileyerek kendi gruplarında oynadıkları ikinci maçı kazanarak iki de iki yapmışlardı.

Maçın ilk golü dördüncü dakikada ozan Tufandan geldi. Yusuf Yazıcı’nın ortası ile buluşan ozan tufan topa vurdu vurdu şut gol oldu. Maçında ilk dakikalarında, dördüncü dakikada gelen bu kol ile hamile takımız Türkiye adeta coştu. Maçın ikinci golü 28. dakikada Çağlar Söyüncü’den geldi.

Çağlar’ın attığı golü yine Yusuf yazıcı pası ile Çağlar’ı ulaştırmıştı. Maçın ilk yarısında başka bir gol olmayınca a milli takımımız Türkiye İki kolluk üstünlük ile soyunma odasına geçti.

MİLLİ TAKIM GURURLANDIRIYOR

Milli takımımız Norveç karşısında oldukça iyi bir performans sergiledi. Maçın ikinci yarısında 59. dakikada Ozan Tufan ikinci gölünü atarak skoru üç sıfır yaptı ve milli takımımız artık oldukça rahat bir oyun oynamaya başladı.59. dakikada gelen gol aslında galibiyetinde kesin habercisi olan gol oldu. Ozan Tufan maçın şüphesiz ki yıldız ismiydi.

Teknik direktör Şenol Güneş Norveç maçında Hollanda maçında yaptığı ilk 11’den farklı bir ilk 11’de sahaya çıktı. Ozan kabak maç öncesinde rahatsızlanmış ve bu yüzden ilk 11’e alınmadı. Zeki Çelik ve ozan kaban yerine Şenol Güneş mert müdür ve Kaan Ayhan’ı ilk 11’de sahaya çıkardı.

Ozan kabak maçın bitmesine yakın sahaya çıktığı ve performansını sergiledi. Onun Yanında bir de Göztepe’deki başarılı performansı ile adından sıkça söz ettiren Halil Akbunar Norveç karşısında çıktı bu maç ile milli takım kariyerini başlatmış oldu.

İlk milli takım maçına çıkmış Olan Halil Akbunar milli takım kariyerini başlattı ve uzun bir yol diliyoruz kendisine. Şenol Güneş ve öğrencileri çok iyi bir performans sergileyerek Norveç karşısında üç puan aldılar ve kendi gruplarında altı puana ulaşarak bir daha koltuğun oturdular. 30 Mart Salı günü de tonu ile karşılaşacak olan a milli takımımız Türkiye o maçı da kazanmak istiyor.