Türkiye, Rakiplerinin Puan Kaybetmesini Bekleyecek

2022 Dünya Kupası yolunda Norveç ile karşılaşan A Milli Takımımız, sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrılarak gruptaki şansını zora soktu. Stefan Kuntz, Milli Takımın başında ilk maçına çıkarken başarılı bir sınav veremedi.

2022 Dünya Kupası bileti için gruptaki avantajını kaybeden Millilerin Dünya Kupasına gitmek için hala şansı bulunuyor.

Hollanda ile 4, Norveç ile 2 Puan Fark Var

2022 Dünya Kupası Elemeleri G grubu maçında Norveç’i devirerek tekrar avantajlı duruma geçmek isteyen Milliler, isteneni veremedi. Maçın ilk bölümünde Kerem Aktürkoğlu’nun golüyle öne geçmeyi başaran Kırmızı beyazlılar, kalan dakikalarda oyun üstünlüğünü rakibe verdi ve sahadan 1-1’lik skorla ayrıldı.

Türk Milli takımın başında ilk maçına çıkan Stefan Kuntz’un oyuncu tercihleri oldukça sert eleştiri topladı. Takımın hareketsiz oyunu hücumda pozisyon üretememesine sebep olurken Cengiz Ünder’in ikinci yarıda oyundan alınması futbolseverler tarafından sert eleştiri topladı.

Milliler bu skorla, Grup lideri Hollanda’nın 4, İkinci Norveç’in 2 puan gerisine düşerek önemli bir fırsatı tepti. Dünya Kupasına gitmek için hala şansı bulunan Türk milli takımı , Hollanda ve Norveç’in puan kaybetmesini beklemek zorunda kalacak.

Play Off’tan 3 Takım

2022 Dünya Kupası Avrupa ayağında 10 grupta 55 takım mücadele ediyor. Avrupa Gruplarından 13 takım Dünya Kupasına katılma hakkı kazanacak. 10 grup birincisi Dünya Kupasına direkt olarak katılım sağlarken, geriye kalan 3 takım play off maçları sonucunda belli olacak.

10 grup içerisinde ikinci olan takımlar ise UEFA Uluslar Liginde Dünya Kupası Vizesi alamayan en iyi dereceye sahip olan iki takımla birlikte play off turunda eşleşecek. Grup ikincileri ile birlikte toplam 12 takımlı oynanacak olan Play off turundan sonra Dünya Kupasına gidecek olan diğer 3 takımda belli olacak.

Ekim ayının son maçında Letonya ile karşılaşacak olan Türk milli takımıKasım ayında Cebelitarık ve Karadağ ile birlikte son 3 maçı kaldı. Bu maçlardan alınacak 9 puan ile birlikte 21 puana ulaşma ihtimali olan Kırmızı beyazlılar, rakiplerinin de puan kaybetmesini bekleyecek.