11 Mart

Türkiye Tenis Federasyonu’ndan Soruşturma

Türkiye’de 11 Mart tarihinde görülmeye başlayan corona virüsü Dünyada ve Türkiye’de yayılmaya devam ediyor. Corona virüsünün aşısının ve ilacının bulunamaması sebebiyle yayılması durdurulamıyor. 1 Haziran tarihi itibariyle covid 19 tedbirleri ile yeni normal düzene kademeli olarak geçiş yapılmaya başlandı. Spor alanında da antrenmanlar ve maçlar corona virüsü tedbirleri yapılmaya başlandı. Futbol maçları seyircisiz olarak oynanıyor. Covid 19 temas yoluyla bulaştığı için maçların seyircisiz oynanması en önemli tedbir oldu. Sporcuların antrenman yaparken sosyal mesafe kurallarına uymaları ve hijyene de dikkat etmeleri gerekiyor.

Tenis maçları ve turnuvaları da covid 19 sebebiyle ertelendi ya da iptal edildi. Türkiye’deki tenis sporcuları kampa girdiler ve antrenmanlara başladılar. Kampta tenis sporcularının covid 19 önlemlerine uymadığı görüntüleri üzerine Türkiye Tenis Federasyonu konu ile ilgili soruşturma başlattı.

Sonuçlar Kamuoyu ile Paylaşılacak

Türkiye Tenis Federasyonu yaptığı açıklama ile Göcek’te kampta bulunan tenisçilerin antrenman ve kamp sırasında covid 19 önlemlerine uymadığının tespit edildiğini belirtti. Federasyon belirlenen corona virüsü önlemlerine uyulmaması üzerine soruşturma başlatıldığını ve soruşturmanın sonuçlarının kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti.

Güncel Yazılar