Corona Virüsü

Türkiye’de Lig Maçları Ertelendi mi?

Çin’den başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü 11 Mart itibariyle Türkiye’de etkisini gösterdi ve virüsü taşıyan ilk vaka ortaya çıktı. 2019 yılı sonunda Çin’de başlayan ve Çin’den tüm dünyaya yayılan ve 4 bin kişinin ölümüne sebep olan corona virüsünün etkisi yaşamın her alanında görülüyor.

Corona virüsünün etkilediği ve vakaların bulunduğu ülkelerde spor etkinlikleri, spor karşılaşmaları, kültürel ve sosyal etkinlikler ertelenmeye başlanmıştı. Türkiye’de corona virüsünün ortaya çıkmasıyla beraber bugün en çok merak edilen konu lig maçlarının ertelenme konusuydu. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu merak edilen bu konuda gerekli açıklamayı yaptı. Mehmet Muharrem Kasapoğlu corona virüsünün ülkedeki durumuna göre lig maçlarında erteleme ya da seyircisiz oynanma durumunun şu anda gündemde olmadığını söyleyerek virüsün seyrine göre değerlendirme yapacaklarını açıkladı.

Yeni Malatya Stadı da Dezenfekte Edildi

Süper Ligin erteleme maçı olan ve bugün oynanacak Yeni Malatyaspor-Trabzonspor maçında da corona virüsü ile ilgili önlemler alındı. Maçın oynanacağı Yeni Malatya Stadı virüse karşı dezenfekte edildi. Yeni Malatyaspor’un sosyal medya hesabından da stadın dezenfekte fotoğrafları paylaşılarak stadın soyunma odaları, koridorları, turnikeleri başta olmak üzere her noktasının dezenfekte edildiğini açıklayarak taraftarların rahatlıkla maça gelebileceklerini ifade ettiler.