Wuhan

Turnuvaya Katılım Azalıyor

Çin’in Wuhan kentinde 2019 yılı sonunda ortaya çıkan corona virüsü hızla dünyaya yayıldı. Dünya ve Türkiye 2020 yılının şubat ayından beri covid 19 ile mücadele ediyor. Corona virüsünün dünyada ve Türkiye’de hızla yayılması sonucu maçlar, spor organizasyonları, turnuvalar ve olimpiyatlar ertelendi ya da iptal edildi.

Teniste de 2020 yılında yapılacak olan Wimbledon Tenis Turnuvası başta olmak üzere ulusal ve uluslararası turnuvalar da gerçekleşmedi. Covid 19’un yayılması devam ederken Amerika Açık tenis Turnuvası 31 Ağustos’ta yapılacak. İspanyol tenisçi Rafael Nadal covid 19 riskinin devam etmesi nedeniyle bu turnuvaya katılmayacağını açıklamıştı. Son olarak dünyanın 5 numarası olan Ukraynalı tenisçi Elina Svitolina ile dünyanın 7 numarası Hollandalı tenisçi Kiki Bertens turnuvaya covid 19 riski sebebiyle katılamayacaklarını açıkladılar.

Bulaşma Riski Artıyor

Covid 19’un dünyada hızla yayılmasının devam etmesi ve her gün artan oranlarda yeni vakaların ortaya çıkması tenisçilerin bu kararı almasına neden oluyor. Amerika Açık tenis Turnuvası’na dünyanın farklı yerlerinden tenisçilerin ve seyircilerin gelecek olması corona virüsünün bulaşma ihtimalini de arttırıyor. İlerleyen günlerde başka tenisçilerin de katılmama talebi olabilir.

Güncel Yazılar