Twitter’ın Takım En’leri

Sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, yıl sonu verilerini açıkladı. Açıklanan bu yıl sonu verilerine göre Türkiye’de farklı spor branşlarında en çok konuşulan takımlar ve sporcular belli oldu.

Açıklanan yıl sonu verileri doğrultusunda Türkiye’de futbol alanında hakkında en çok konuşulan takım Beşiktaş oldu. Başka bir deyişle, yıl sonu verilerine göre Twitter’da kullanıcılar tarafından en çok etkileşim almayı başaran hesap Beşiktaş’ın oldu.

Twitter verilerine göre, siyah beyazlı takım ile ilgili kullanıclar 10 milyondan fazla ‘tweet’ attılar. Twitter’ın Türkiye sıralamasında zirvede yer alan Beşiktaş’ı ikinci sırada takip eden takım ise Galatasaray oldu.

Açıklanan yıl sonu verilerine göre birinci sıradaki Beşiktaş’ı ve ikinci sıradaki Galatasaray’ı takip eden üçüncü takım aldığı etkileşim sayısı doğrultusunda Fenerbahçe oldu.

Geçen sene Süper Lig’i birinci sırada tamamlamayı başararak şampiyon olan Medipol Başakşehir ise almış olduğu tweet etkileşimleri ile Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin ardından dördüncü sırada yer aldı.

Öte yandan, açıklanan Türkiye twitter verilerine göre Fenerbahçe, 867 bin yeni takipçi sayısı ile birlikte 2020 yılında en çok takipçi kazanmayı başaran kulüp oldu.

Twitter’daki Sporcu En’leri

Sosyal medyanın en etkili uygulamalarında biri olan Twitter’ın Türkiye yıl sonu verileri belli oldu. Geçtiğimiz yıl boyunca Türkiye’de twitter kullanıcılarının hakkında en çok tweet attığı sporcu, ABD’li efsane basketbol yıldızı Kobe Bryant oldu.

2020’nin Ocak ayında geçirmiş olduğu helikopter kazasında hayatını kaybeden NBA’in ve Los Angeles Lakers’ın efsane isimlerinden Kobe Bryant, Türkiye’deki yıl sonu verilerinde sporcular arasında en çok konuşulan isim olduğu açıklandı.

Şüphesiz hem kazandığı şampiyonluklarla hem de bireysel başarıları ile basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en önemli sporcularından olan Kobe bryant ise ilgili Türkiye’deki twitter kullanıcıları 1 milyondan fazla ‘tweet’ paylaşımı yaptı. Efsane basketbolcu Kobe Bryant’ı takip eden isimler;

eski takımı Galatasaray’a dönen Arda Turan, NBA’da forma giyen milli basketbolcu Cedi Osman, geçtiğimiz sezon başında Galatasaray’ın kadrosuna kattığı Kolombiyalı yıldız Radamel Falcao ve Galatasaray’ın efsane kalecileri arasına giren Fernando Muslera, ABD’li NBA yıldızı LeBron James, Galatasaray forması giyen Sofiane Feghouli, futbol yaşamlarına aktif olarak devam eden dünyanın iki starı Lionel Messi ve Cristiona Ronalda, ve son olarak geçtiğimiz haftalarda yaşamını yitiren Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona oldu.

Diğer Alanlardaki En’ler

Türkiye twitter yıl sonu verilerine göre basketbolda çok konuşulan takım son NBA şampiyon Los Angeles Lakers, motor sporlarında en çok konuşulan yarış takımı Formula 1’in Renault takımı oldu.