Üç Büyüklerin Araya Girdikleri Durumları

Üç Büyüklerin Araya Girdikleri Durumları

27 Ocak 2022 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Fenerbahçe bu sezon geride bıraktığımız 23 maçta 10 kez sahadan galibiyet ile ayrılırken 7 maçtan da beraberlik çıkartmayı başardı ve 6 maçta ise sahadan mağlubiyet ile ayrıldı. Bu dönemde sarı lacivertliler 36 kez rakip ağları sarsarken 28 kez de kalesinde gol gördü. Fenerbahçe bu sezonun geride kalan bölümünde toplamış olduğu 37 puan ile averaj farkıyla 5. Sırada yer alıyor.

Beşiktaş bu sezon oynadığı 23 maçtan 10 galibiyet çıkartmayı başardı ve 6 maçtan da beraberlik ile ayrılmayı başardı. Siyah beyazlı ekip 7 maçta sahadan mağlup olarak ayrıldı. Beşiktaş 35 kez rakip fileleri havalandırırken 31 kez kalesindeki gollere engel olmayı başaramadı. Siyah beyazlılar bu sezon topladıkları 36 puan ile 6. Sırada kendilerine yer buldular.

Galatasaray ise bu sezon beklenenin en çok altında kalan takım oldu ve süper ligde sezonun geride kalanında üç büyükler arasında en geride kalan takım oldu. Sarı kırmızlılar bu sezon 23 maçta 7 kez sahadan galibiyet ile ayrılırken 6 maçtan da beraberlik çıkartmayı başardı ve 10 maçta ise Galatasaray sahadan mağlubiyet ile ayrıldı.Galatasaray bu sezonun genelinde en çok gol pozisyonu yaratan 2 takımdan biri olsa da yalnızca 28 kez rakip ağları sarstı. Kalesinde en az pozisyon veren takımların da başında gelen sarı kırmızılılar buna rağmen çok gol yiyen takımlardan biri oldu ve kalesinde 33 gol gördü. Galatasaray toplamış olduğu 27 puan ile 15. Sırada ve küme düşme hattının 3 puan üzerinde yer alıyor.

Üç Büyükler’in 24. Hafta Karşılaşmaları

Fenerbahçe 5 Şubat Cumartesi günü saat 19:00’da Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksinde İstanbul Başakşehir’i ağırlayacak. İstanbul Başakşehir bu maç öncesinde 34 puan ile 8. Sırada yer alıyor.

Beşiktaş 6 Şubat Pazar günü saat 19:00’da Vodafone Park Stadyumunda Antalyaspor’u ağırlayacak. Antalyaspor 24 puan ile 17. Sırada küme düşme potasında yer alıyor.

Galatasaray 6 Şubat Pazar günü saat 16:00’da Bahçeşehir Okulları Stadyumunda Alanyaspor’un konuğu olacak.Alanyaspor bu maç öncesinde 38 puan ile 3. Sırada Avrupa kupalarına katılacak takımlar arasında yer alıyor.

Üç Büyükler Verilen Arayı Çalışarak Geçirecek

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş bu sezon beklentilerin gerisinde yer alırken çoktan şampiyonluk yarışından koptuklarını söylemek hiç de yanlış olmaz.

Galatasaray ve Fenerbahçe Avrupa Kupalarında yollarına devam ederken Beşiktaş Avrupa macerasının sonuna gelmişti. Bu sebeple Galatasaray ve Fenerbahçe 29 Ocak tarihine kadar UEFA listesine ekleyecekleri 3 ismi bildirmek zorunda bu tarihten sonra transfer edilecek isimler ise Avrupa kupalarında forma şansı bulamayacaklar. Bunun yanı sıra Galatasaray küme düşme potasının hemen 3 puan üzerinde yer alıyor ve işler son maçlarda pek de istenildiği gitmiyor. Bu durum bu arayı hem yönetim hem de teknik heyet olarak en iyi ve en verimli şekilde değerlendirme zorunluluğu oluşturuyor.

Fenerbahçe ve Beşiktaş kanadında ise işler bu kadar ters ve zor durumda değil.

Üç takımda takımlarına takviye yapma çalışmalarını da sürdürürken hiçbir eksik bölgelerine henüz bir isim açıklamış değiller.