UEFA Başkanından Corona Virüsü Açıklamaları

UEFA Başkanından Corona Virüsü Açıklamaları

28 Mart 2020 Kapalı Yazar: MedyaSpor

This content has been archived. It may no longer be relevant

Spor dünyasında da olağanüstü günler yaşatan corona virüsü ile ilgili olarak UEFA Başkanı Aleksander Ceferin açıklamalar yaptı. Futbol başta olmak üzere her spor dalında her türlü maç ve organizasyonun corona virüsü sebebiyle belirsiz tarihe ertelendiği bu günlerde Türkiye de dahil olmak üzere çoğu ülkede lig maçları ertelendi.

Aleksander Ceferin dünyanın her alanında olduğu gibi sporda ve futbolda da corona virüsünü durdurduktan sonra eskisi gibi bir hayatın olamayacağını söyledi. Aleksander Ceferin corona virüsünün yayılması ve bulaşması ile ilgili her türlü senaryoyu düşündüklerini söyleyerek yerel ligleri haziran ayı sonunda başlatmayı planladıklarını ifade etti. Liglerin haziran sonunda başlatılıp hızlıca bitirileceğini bunun ardından da Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Liginin başlayacağını söyleyen Aleksander Ceferin aksi takdirde bu sezonun kayıp sezon olacağını anlattı.

‘’Futbol Kulüpleri Zarar Etti’’

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin FIFA Başkanı Gianni Infantino ile fikir alışverişi yaptıklarını söyledi ve corona virüsünün durdurulamaması ve ölümlerin artması ile belirsizliğin devam ettiğini de sözlerine ekledi. Aleksander Ceferin futbol kulüplerinin finansal olarak ciddi zararlara maruz kaldığını ve bunun için de UEFA’nın karının %87’sini dünya futboluna dağıtacağını ifade etti.