Wuhan

UEFA Başkanının Açıklamaları

Çin’in Wuhan kentinden dünyaya yayılan corona virüsü hayatın her alanında ciddi şekilde olumsuz etkisini gösteriyor. Covid 19 sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı her geçen gün artarken dünyadaki bütün spor oyunları ve maçlar süresiz olarak ertelenmişti. UEFA Başkanı Aleksander Ceferin covid 19 sebebiyle ertelenen Avrupa Kupaları maçlarının başlama tarihi ile ilgili olarak açıklamalar yaptı.

Aleksander Ceferin covid 19 seyrinin her an değiştiğini söyleyerek önümüzdeki aylarda olan gelişmelere bakılacağını ifade etti. Fransa, Hollanda ve Belçika başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde futbol liglerinin 2019-2020 sezonu covid 19 sebebiyle iptal edilmişti. UEFA başkanı iptal edilen liglerin UEFA ve Avrupa Kupa maçlarını etkilemediğini belirterek yerel lig kararlarının bağımsız olduğunu vurguladı. Aleksander Ceferin ülkelerin ligleri ile ilgili alınan iptal kararlarının UEFA’yı etkilemediğini açıklasa da bu kararların erken alındığına da dikkat çekti.

‘’Final Maçı Ocak’ta Olabilir’’

UEFA Başkanı küresel salgının seyrine göre sonbaharda hafifleme olursa yeni bir tarih belirlenebileceğini ifade etti. Aleksander Ceferin ters giden bir surum olmaması halinde ocak ayında Şampiyonlar Ligi final maçının İstanbul’da oynanmasının gündemde olabileceğini sözlerine ekledi.