Manchester City

UEFA’dan Rekor Ceza

UEFA İngiltere Premier Ligi takımlarından Manchester City UEFA’dan gelen kâbus gibi ceza ile neye uğradığını şaşırdı. UEFA Manchester City’e Finansal Fair Play(FFP) kurallarına uymadığını öne sürerek Avrupa Kupalarına katılmama ve para cezası verdi.

Manchester City’nin UEFA’dan aldığı cezaya göre 2 yıl boyunca Avrupa Kupalarına katılımı yasaklandı. Pep Guardiola’nın yönettiği İngiltere Premier Liginin başarılı takımı Manchester City’nin  bu cezaya göre 2020-2021 ve 2021-2022 yıllarında Avrupa Kupalarına katılması mümkün olmayacak.  İngiltere Premier Liginde Manchester City’nin puanı 51 ve lig sıralamasında 2. Sırada bulunuyor. Manchester City’nin Premier Liginin şampiyon adayları arasında bir takım olması Avrupa Kupalarına katılamama cezasının kulüp yönetimi ve taraftarlar tarafından tepkiyle karşılanmasına yol açtı.

Manchester City İtiraz Edecek

UEFA’nın Manchester City’e verdiği ceza sadece Avrupa Kupalarına katılmama cezası ile sınırlı kalmadı. Manchester City’e para cezası olarak da 30 milyon Euro para cezası aldı. İki ceza da Manchester City’de üzüntüye ve tepkiye neden oldu. Manchester City’nin kulüp yönetimi verilen cezalar sonrası yaptığı açıklamada verilen cezalara şaşırmadıklarını ama hayal kırıklığına uğradıklarını ifade ederek cezalara itiraz edeceklerini belirttiler.

Mancgester City’nin UEFA’nın verdiği bu cezalar ile ilgili olarak Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) itiraz hakları bulunmaktadır.