covid-19

UEFA’dan Yeni Açıklamalar

Dünyada ve Türkiye’de hızla yayılan corona virüsü covid-19 her gün yeni spor olaylarının da ertelenmesine yol açıyor. Çin’de başlamasına rağmen en çok can kaybı ve vaka sayısı İtalya ve İspanya başta olmak üzere Avrupa’da görülse se Amerika’da da corona virüsü sebebiyle can kayıpları hızla artıyor. Corona virüsünün Aşı ve ilacının henüz bulunamamış olması virüsün durdurulamayan hızla yayılmasının en büyük nedeni oldu.

EURO 2020 play-off maçları haziran ayında oynanacaktı fakat UEFA corona virüsü sebebiyle bu maçları ileri bir tarihe ertelemişti. UEFA yeni bir açıklamayla Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi maçlarının da şu an içinde bulunduğumuz durumda oynanamayacağını ve askıya alındığını açıkladı. UEFA bu kararların 55 ülkenin futbol federasyonunun katıldığı toplantıyı da telekonferans sistemi ile yaptı. Şampiyonlar Ligi finali bu sene İstanbul’da oynanacaktı UEFA’nın aldığı bu kararla final maçı da ertelenmiş oldu.

Tokyo Olimpiyatlarının Yeni Tarihi

Corona virüsü sebebiyle ertelenen bir spor olayı da 24 Temmuz 2020-09 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacak olan 2020 Tokyo Yaz Olimpiyat Oyunları idi. Erteleme kararı 2 hafta önce alınan ama erteleme kararının alındığı gün ertelendiği tarih açıklanamayan Tokyo Olimpiyatlarının yeni tarihi belli oldu. Tokyo Olimpiyat Oyunları 2021 yılında 23 Temmuz – 08 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.