UEFA’nın Avrupa Ligi Kararı

UEFA’nın Avrupa Ligi Kararı

6 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: MedyaSpor

This content has been archived. It may no longer be relevant

2019 yılının son günleri Çin’de başlayan corona virüsü hızla tüm dünyaya yayıldı ve 220 ülke şu anda covid 19 ile mücadele ediyor. Avrupa ülkeleri İtalya, İspanya ve İngiltere ile Amerika virüsün en çok can kaybına yol açtığı ülkeler oldu. Ekonomi ve sosyal hayat olmak üzere hayatın her alanını olumsuz etkileyen virüs dünyada hayatın yavaş akmasını sağladı. Spor alanında da Avrupa lig maçları başta olmak üzere spor turnuvaları, spor oyunları ve olimpiyatlar ertelendi ya da iptal edildi.

Avrupa Ligi maçları ile Şampiyonlar Ligi maçlarının ne zaman oynanacağı ise belirsizliğini koruyor ve UEFA bu maçlar ile ilgili kararın 27 Mayıs’ta yapılacak toplantı sonrası verileceğini açıkladı.

Final Maçı İstanbul’da

Şampiyonlar Liginin final maçı 30 Mayıs tarihinde İstanbul Atatürk Stadyumunda oynanacaktı fakat corona virüsü sebebiyle yeni maç tarihinin ne zaman olacağı merak ediliyor. UEFA’nın Şampiyonlar Ligini 2021 senesine mi yoksa 2020 senesi ileri bir tarihe mi erteleyeceği bilinemiyor. Euro 2020 1 sene ertelenerek 11 Haziran 2021-11 Temmuz 2021 tarihinde oynanmasına karar verilmişti.