Süper Lig

Umut Nayır’ın Test Sonucu

Corona virüsü sebebiyle ertelenen Süper Lig ve 1. Lig maçları 12 Haziran’da başlamıştı. 12 Haziran öncesinde antrenmanlara başlayan futbol takımlarına yapılan covid 19 testlerinde çok sayıda pozitif vaka tespit edilmişti. Bu durum 12 Haziran’da futbol maçlarının başlamasının ne derece güvenli olduğunun sorgulanmasına yol açtı.

12 Haziran’da lig maçlarının başlamasıyla her maçtan önce futbol takımlarına ve hakemlere covid 19 testi yapılma şartı bulunuyor. Bu testlerin yapılmasıyla maçlardan önce takımlarda, teknik kadroda ve kulüp çalışanlarında yeni covid 19 vakaları çıkmaya başladı. Bunlardan biri de Beşiktaşlı futbolcu Umut Nayır’dı. 24 Haziran’da yapılan corona virüsü testinde sonucu pozitif çıktı ve tedavisine başlandı. Umut Nayır 3 hafta sonra yeni covid 19 test sonucu negatif çıktı ve futbolcu corona virüsünü atlattı.

Sosyal Medya Hesabından Açıkladı

Semptom göstermemesine rağmen test sonucu pozitif çıkan Umut Nayır yeni negatif test sonucunun negatif olduğunu sosyal medya hesabından açıkladı. Umut Nayır semptom göstermemesine rağmen yakalandığı covid 19 ile ilgili test sonucunun negatif çıktığını söyleyerek sezonda formasından ve maçlardan ayrı kaldığı için üzgün olduğunu söyledi. Umut Nayır karantina sürecinde olacağı için ligde kalan 2 maçta da kadroda olamayacak.

Beşiktaş’ta daha önce kulüp başkanı Ahmet Nur Çebi ve farklı futbolcularda da covid 19 tespit edilmişti.

Güncel Yazılar