Ünal Karaman ile Göztepe’nin Yolları Ayrıldı

Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun üç haftası geride kalırken Göztepe henüz hiç galibiyet sevinci yaşayamadı. Bu durum hem taraftarları hem de Sarı Kırmızılı yönetimi rahatsız etti. Ligin başlangıcındaki bu düşük performans sebebi ile Göztepe, hocası Ünal Karaman ile yollarını ayırma kararı aldı. İzmir ekibi ile birlikte Süper Lig takımlarından Adana Demirspor, Kasımpaşa ve Kayserispor da teknik direktör değişikliğine gitti. Göztepe’de Ünal Karaman döneminin sonu, işte detaylar…

Göztepe, Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda hedeflediği gibi bir performans sergileyemedi. Sarı Kırmızılı ekip, üç hafta boyunca yeşil sahadaki mücadelelerinde zaferi yaşayamadı. İzmir takımı şu an için Süper Lig’de 2 puan ile Alanyaspor’un ardından 14. sırada yer alıyor. Yönetim, istenen oyunu bir türlü yakalayamayan Göztepeliler’in teknik direktörü Ünal Karaman ile yollarını ayırma kararını aldı.

2 Beraberlik 1 Mağlubiyet

Sarı Kırmızılı takım, Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun ilk üç haftasında 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet elde etti. Geçtiğimiz sezon Süper Lig’in 21. haftasında deneyimli hoca Ünal Karaman Göztepe’nin başına geçmişti. Ardından oynanan 24 maçta 7 galibiyet, 10 yenilgi ve 7 beraberlik yaşandı. İzmir ekibi toplamda 34 kez meşin yuvarlağı ağlar ile buluştururken 41 kez de kendi kalesine atılan şutlara mani olamadı.

Göztepe’nin üç hafta boyunca beklenen performansı sergileyememesi ve henüz hiç galibiyet yaşamamış olması Sarı Kırmızılı yönetimin teknik direktör değişikliğine gitmesine sebep oldu.

Sosyal Medya Hesabından Açıkladı

Göztepe Spor Kulübü’nün resmi sosyal medya hesabından teknik direktör Ünal Karaman ile alakalı paylaşım yapıldı. Taraftarlar ilk olarak deneyimli hocası ile olan ayrılığa dair haberi sosyal medya üzerinden edindi.

İzmir ekibinin yaptığı paylaşımda Futbol A Takımının teknik adamı Ünal Karaman ile aldıkları ortaklaşa karar sonucunda yolların ayrıldığını belirtti. Aynı zamanda deneyimli hocanın kişiliği ve duruşunun örnek bir karaktere sahibi olduğu da ifade edildi. Tüm bu süre boyunca Sarı Kırmızılı ekibe sarf ettiği emeklerinden dolayı teşekkür de edilerek hayatının geri kalanında başarılar dilendi.