VakıfBank Kadın Voleybol Takımı Yoluna 3-1lik Galibiyet İle Devam Ediyor

VakıfBank Kadın voleybol takımı yoluna 3-1lik galibiyet ile devam ediyor. Vakıfbank Kadın Voleybol Takımı, Bulgaristan’ın Filibe kentinde düzenlenen 2021 CEV Şampiyonlar Ligi C Grubu 1. ayak mücadelesinde Bulgaristan’ın VC Maritza karşılaşmasın 3-1 galibiyet aldı.

Vakıfbank Kadın Voleybol Takımı antrenörü Giovanni Guidetti ise galibiyet hakkında, “Takımımız voleybolda bir adım daha ileri gitti. Yolumuz devam ediyor.” dedi.

Takım antrenörünün yanında takım kaptanı olan Melis Gürkaynak geçtiğimiz sene oynanan maçlar ile şu anda oynanan maçların covid-19 nedeni ile farklı olduğunu ve bu nedenle oynan maçlarda kazanmanın öneli olduğunu vurguladı.

Turnuvada oynadıkları 3 maçtan 3’ünüde kazandıklarını ve bunun önemli olduğunu belirtirken şu anda Türkiye’de oynanacak olan Galatasaray maçına odaklandıklarını söyledi.

“İyi bir turnuva oldu”

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı Antrenörü Giovanni Guidetti, AA muhabirine yaptığı açıklamada, turnuvada 3’te 3 yapmaları ve son çıktıkları VC Maritza karşılaşmasını kazandıklarını belirterek, “Bu tabii ki normal çünkü bizim takım LKS Commerson LODZ, ASPTT Mulhouse ve VC Maritza Plovdiv’den çok daha iyi. İyi bir turnuva oldu.” diye konuştu.

Takımdaki oyuncular ile üç, dört gün maç görüntülerini izleyip, değerlendirme yapacaklarını dile getiren Guidetti, “Takımımız voleybolda bir adım daha ileri gitti.

Yolumuz devam ediyor ama Filibe sonrası ben mutluyum. Bugünkü maçımız çok farklı oldu. İlk üç set çok çok kolaydı. 4. sette konsantrasyonu biraz eksik gördüm ancak ona rağmen maçı kazandığımız için memnun kaldım.” sözlerini kullandı.

Voleybolda Covid-19

Vakıfbank Kadın Voleybol Takımı kaptanı Melis Gürkaynak da geçen sene finale kadar yükseldiklerini daha sonra ise yeni tip korona virüs (covid-19) salgını nedeni ile oynayamadıkları maçtan dolayı şimdilerde Şampiyonlar Ligi’nde yükselmenin ve devam etmenin çok önemli olduğunu belirtti.

Covid-19 tedbirleri nedeni ile salgının maçların formatını geçen seneye göre değiştiğini belirten Melis Gürkaynak, açıklamalarına, “(Filibe’de) Üç tane başarılı maç oynadığımızı düşünüyorum.

Takım olarak grafiğimiz ilk maçtan son maça kadar yükselen bir grafikti. Bu bizim için önemliydi. Buradan üç galibiyetle ayrılıp, tekrar Türkiye’deki Galatasaray maçına odaklanacağız. Çalışmalarımız bu yönde olacak.” Sözleri ile devam etti.