corona virüsü

Voleybol ’da Covid 19 İptali

Dünyada hızla yayılan corona virüsü her gün binlerce kişinin hayatını kaybetmesine ve on binlerce kişinin de virüse yakalanmasına yol açıyor. Dünyada 21 ülke covid 19 ile mücadele ederken 2020 Tokyo Olimpiyatları başta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası spor faaliyeti de iptal ediliyor. En son iptal de CEV’den geldi. CEV voleybolda 2019-2020 Şampiyonlar ligini iptal etti ve bu senenin şampiyonunun olmayacağını da duyurdu.

CEV Şampiyonlar Ligi covid 19 küresel salgınının yayılmasının önlenmesi için ileri bir tarihe ertelenmişti. Fakat salgının durdurulamaması ve kontrol altına alınamaması sebebiyle ileri tarihe erteleme kararı alınan Şampiyonlar ligi son kararla tamamen iptal etti. CEV alınan bir kararla da Avrupa Kupalarındaki ödül paralarının yüzde 80’inden fazlasını Avrupa’da 3 kupada mücadele eden takımlara verme kararı aldı.

Türkiye’den 6 Takım Var

CEV Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’den 6 takım mücadele ediyordu. Vakıfbank Kadın Voleybol Takımı başarılı bir performans ile Şampiyonlar Liginde yarı finale yükselmişti. Eczacıbaşı Voleybol Takımı ile Fenerbahçe Voleybol takımı da çeyrek finale yükselme başarısı gösteren takımlarımızdandı. CEV Kupası ve Challenge Kupası’nda ise THY Kadınlar, Galatasaray ile Spor Toto Erkeler Takımı mücadele ediyordu.