Vakıfbank

Voleyboldan Walt Disney’e

2008 yılından beri Vakıfbank Voleybol Takımını Giovanni Guidetti çalıştırıyor. İtalyan antrenör 2017 yılından itibaren de A Milli Kadın Voleybol takımının antrenörlük görevini yürütüyor. İki takım ile de başarılara imza adam teknik adam Fenerbahçe Opet voleybolcusu Bahar ile evli ve Alison adında bir çocukları var.

Corona virüsü sebebiyle voleybol lig maçlarının 19 Mart’ta ertelenmesi ve ardından da ligin iptal edilmesi ile Giovanni Guidetti evde daha çok vakit geçirmeye başladı. Karantina sürecinde Alison ile farklı oyunlar oynadığını anlatan Giovanni Guidetti oğlunun hayal gücü ile her gün ayrı bir senaryo ile geldiğini ifade etti. Oğlunun hayal gücünün ürünü olan senaryoları canlandırmaları sonucu her gün farklı bir karaktare büründüğünü söyleyen teknik adam voleyboldan Walt Disney’e geçiş yapacağı esprisini de yaptı.

‘’Voleybolu Özledim’’

Voleybol teknik direktörü bu süreçte evde antrenman ve egzersizlerine devam ettiğine de dikkat çekti. Eğitim ve kurs olarak katılmak istediği eğitimlere katıldığını ve voleybol ligi zamanı yapmaya fırsat bulamadığı hobilerini de yaptığını ifade etti. Giovanni Guidetti voleybol oynamayı, maçları ve antrenmanları özlediğini vurgulayarak kısa zamanda takımına kavuşmayı istediğini sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar