corona virüsü

Wimbledon Tenis Turnuvası’na Covid-19 Ertelemesi

Dünyanın neredeyse tüm ülkelerinde ve Türkiye’de yayılan corona virüsü dünya çapındaki spor organizasyonlarının da ertelenmesine neden oluyor. Her yıl haziran ayında İngiltere’nin başkenti Londra’da oynanan Wimbledon Tenis Turnuvası da corona virüsü sebebiyle alınan önlemler kapsamında ertelendi. Bu yıl 29 Haziran ile 12 Temmuz arasında oynanması planlanan Wimbledon Tenis Turnuvası tenis sporunun en bilinen turnuvasıydı. Wimbledon Tenis Turnuvasının 2020 yılında oynanmayacağı önümüzdeki yıl 28 Haziran 2021-11 Temmuz 2021 tarihlerinin yeni tarih olduğu açıklandı.

Aşısı ve ilacı henüz bulunamayan corona virüsü her gün binlerce insanın ölümüne yol açıyor ve Avrupa ile Amerika en çok ölümlerin gerçekleştiği yerler oldu. Corona virüsünün görüldüğü ülkeler de futbol ligleri başta olmak üzere bütün spor faaliyetleri ertelendi. Ülkemizde de futbol, basketbol ve voleybol ligleri başta olmak üzere bütün maçlar belirsiz süre ile ertelendi.

‘’2020 Yılında Tenis Turnuvaları Oynanmayabilir’’

Wimledon Tenis Turnuvasının organizasyon şirketi olan All England Tennis Club CEO’su Richard Lewis şu anda sadece Wimbledon Tenis Turnuvasını ertelemiş olsalar da bu sene yapılması planlanan diğer tenis turnuvalarının da yapılmasının mümkün olmadığını açıkladı. Richard Lewis kötümser olmak istemediğini ama dünyanın yaşadığı küresel salgın corona virüsünün yayılması sebebiyle 2020 yılında tenis turnuvalarının oynanma ihtimalinin düşük olduğunu ama yine de Amerika Açık ile Roland Garros’un oynanmasını ümit ettiğini belirtti.