Yaz Transfer Sezonunda Boşta Kalan Oyuncular

Avrupa da kapanan transfer haftası Türkiye de 1 hafta daha devam ediyordu ve bu 1 haftalık süre de 8 Eylülde sona ermiş oldu. Birçok oyuncunun transferi ile ses getiren yaz transfer sezonunu geride bırakmış olduk.

Arjantinli dünya yıldızı Lionel Messi İspanyol ekibi Barcelona’dan ayrılışı ile Fransız ekibi Paris SG transferi ile dünya da yaz transfer sezonuna damgasını vurmuştu.

Bir başka dünya yıldızı Cristiano Ronaldo ise eski kulübüne yuvasına Man. United’ a geri dönerek oldukça ses getirmişti.

Boşta Kalan Oyuncular

Ülkemizde transfer tescil dönemi son günler de oldukça hareketli geçti. Takımlar kadrolarını birçok oyuncu ile güçlendirir iken kadroda düşünülmeyen birçok oyuncu ile de yollarını ayrıma kararı aldılar.

Fildişi Sahili oyuncusu 28 yaşındaki sağ bek Serge Aurier adı Fenerbahçe ile geçen oyuncu kendisine takım bulamayan oyunculardan. Güncel piyasa değeri trasnfermarkt verilerine göre 20 Milyon Euro görünüyor.

Beşiktaş‘ın transfer listesinde olan ancak bir türlü anlaşmaya varamadıkları oyuncu 34 yaşındaki Brezilyalı Stoper David Luiz Arsenal’den ayrıldıktan sonra kendisine kulüp bulamayan oyuncular arasında.

34 yaşındaki on numara Hatem Ben Arfa kariyerinde birçok kulüp gezen oyuncu adı bir dönem ligimiz takımları ile de geçmiş olsa da süper lig ‘ e yolu düşmeyen oyunculardan.  Fransız on numara bu yaz transfer döneminde hiçbir takım ile anlaşma sağlayamadı.

Türkiye’den Yolu Geçen Kulüp Bulamayan Oyuncular

Zanka Fenerbahçeli kulüpten ayrılan isimlerin arasındaki bir oyuncu. Transfer sürecinde bir çok takım ile adı geçen Danimarkalı stoper hiçbir takım ile anlaşamayarak boşta kalan oyunculardan.

Süper lig ekiplerinden Trabzonspor’un eski oyuncusu Daniel Sturrıdge 32 yaşındaki Santrafor kendisine bu transfer döneminde kulüp bulamayan oyunculardan.

Trabzonspor ‘un eski oyuncularından birisi olan 32 yaşındaki Alman oyuncu Marko Marin Al Ahli’ den sonra ayrılarak kulüp bulamayan oyuncu yaz transfer sezonunu boşta geçirdi.

Galatasaray da gösterdiği üstün performansı ile dikkat çeken 32 yaşındaki Brezilyalı Stoper Maıcon Al Nassr’ dan sonra herhangi bir kulüp ile anlaşamayarak boşta kalan oyuncular arasına girdi.

Türkiye de Galatasaray ile yıldızı parlayan 30 yaşındaki sol kanat oyuncusu Garry Rodrigues daha sonra Fenerbahçe forması giymişti. Yeşil Burun Adalı oyuncu bu yaz transfer sezonunda boşta kalan oyuncunun güncel piyasa değeri transfermarkt verilerine göre 5 Milyon Euro civarında görünüyor.