Yeni Malatyaspor, Sivasspor İle Olacak Maç İçin Hazırlıklarda

Yeni Malatyaspor, Sivasspor İle Olacak Maç İçin Hazırlıklarda

21 Eylül 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant


Spor Toto Süper Lig’de 6. Hafta heyecanı başlıyor. İlk 5 hafta içerisinde zorlu mücadelelerden geçen takımlar, bir kez daha zafer umuduyla sahaya çıkacaklar.

Süper Lig’in 6. Haftasının ilk karşılaşmalarından biri ise Öznur Kablo Yeni Malatyaspor ile Demir Grup Sivasspor ekipleri arasında olacak. Malatya ekibinin ev sahibi olacağı mücadele, Yeni Malatya Stadyumu’nda oynanacak.
Nefesleri kesecek haftanın ilk mücadelesi 21 Eylül Salı günü saatler 20:00’ı gösterdiğinde başlayacak.

Futbolseverler mücadeleye BeIN Sports 2 kanalından yapılacak naklen yayın ile ortak olabilecekler.


Yeni Malatyaspor, son iki haftadır aldığı mağlubiyetin acısını çıkarmak ve hanesine puan eklemek isteyecek iken rakibi konuk ekip Sivasspor ise ilk galibiyetini almak için sahaya çıkacak ve sıralamada üst sıralara çıkma hayali içinde olacak.


Orduzu Pınarbaşı’ndaki Tesislerde İrfan Buz İle Çalışmalar Başladı


Süper Lig’in 6. Hafta mücadelesi için Öznur Kablo Yeni Malatyaspor ekibi, teknik direktörleri İrfan Buz ile çalışmalarına başladı.


Orduzu Pınarbaşı’ndaki tesislerde gerçekleşen çalışmalar, ısınma hareketleri ile başladı. Teknik hoca önderliğinde ilerleyen antrenman çalışmaları basına kapalı olarak gerçekleştirildi. Ekip kendi sahasında zafer kazanmak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdü.

Tarafların Süper Lig’deki İlk 5 Haftası, Puan Durumları, Detaylar…


Yeni Malatyaspor Süper Lig’deki 6. Haftası için çalışmalarını sürdürüyor. İlk hafta mücadelesinden mağlubiyet yaşayan ve taraftarlarına hayal kırıklığı yaşatan ekip, ardından üst üste iki galibiyet alarak zafer serisini başlamıştı.


İlk haftada yaşanan yenilgiyi unutturan bu galibiyetler ile puan kaçırılmamış ve sıralamada da üst sıralara yerleşilmişti. Fakat Süper Lig’in 4. ve 5. Haftasında üst üste yenilgi alındı ve puan kaybedildi.


Malatya ekibinin toplamda 6 puanı bulunurken 5. Haftayı 11. sırada kendisine yer bularak kapattı. Diğer taraftan Demir Grup Sivasspor ise Süper Lig’in ilk iki haftası yenilgi yaşayarak sezona başladı. Ardından gelen 3 haftada beraberlik alan ekip, hanesine toplamda 3 puan katsa da 3 puanlık galibiyet umudunu 6. Hafta mücadelesine atmış oldu. Ekip toplamda 3 puanı ile sıralamada 17. Sırada yer alıyor.