Nihat Özdemir

Yılmaz Vural Tedirgin

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir covid 19 sebebiyle ertelenen lig maçlarının 12-13-14 Haziran’da oynanmaya başlayacağını açıklamıştı. Federasyon Başkanının bu açıklamasıyla futbol kulüpleri antrenman ve kamp programlarını hazırlamaya başlarken Sağlık bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamaları ise tedirginlik yarattı. Fahrettin Koca ligin başlaması ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığının ve Bilim Kurulunun sorumluluk almayacağını bütün sorumluluğun TFF’nda olduğunu söyledi.

Akhisarspor teknik direktörü Yılmaz Vural da lig maçlarının bu şartlar altında başlamasından kendisi ve futbolcuları için tedirginlik duyuyor.

‘’Sağlık Öncelikli Konu’’

Yılmaz Vural lige ara verildiği dönemde futbolcularının evde antrenmanlara devam ettiğini belirterek yabancı futbolcuların da Türkiye’de kaldığını söyledi ve futbolcularına teşekkür etti. Akhisarspor teknik direktörü TFF başkanı ile Sağlık Bakanı arasındaki farklı söylemlerin tedirgin edici olduğunu dile getirerek Sağlık Bakanının sorumluluğu TFF’na bırakmasının doğru olmadığını söyledi. İçinde bulunulan durumun sağlık sorunu olduğunu ve insan hayatının söz konusu olduğunu hatırlatan teknik adam sağlıklı ve rahatlatıcı bir açıklama beklediklerini de sözlerine ekledi.

Yılmaz Vural antrenmanlara başladıklarını belirterek lige verilen aranın uzun olduğunu bu süreden sonra futbolcuları fiziksel olarak ve psikolojik olarak hazırlamanın zaman alacağını da ifade etti.