Yönetimden Pereira’ya Mesut Uyarısı

Yönetimden Pereira’ya Mesut Uyarısı

8 Ekim 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Sezon başlangıcından bu yana medya ve Fenerbahçeli taraftarlar Mesut Özil ile Vitor Pereira arasında bir problem olup olmadığı konusunda sorular soruyor. Bu konuyla alakalı olarak basında çeşitli haberler çıksa da en gerçekçi ve net tavrın yönetim kanadından geldiği ortada.

Bilindiği üzere en son oynanan Kasımpaşa maçında Portekizli teknik adam Mesut’u ısınmaya göndermiş ancak oyuna almamış ve bu nedenle de Mesut Özil antrenman yeleğini fırlatmıştı. Konuyla alakalı olarak yönetim ve teknik direktör Vitor Pereira arasında bir görüşme olduğu da basına yansıyan haberler arasında yer alıyor.

Mesut Keşmekeşi

Basında Mesut Özil ile Vitor Pereira’nın ilişkisine dair her gün bir yeni haber çıkıyor. Hocanın Mesut Özil’i kadrosunda istemediği ve oyunda düşünmediğini konu alan haberler kadar Mesut’a saygı duyduğu ve onunla çalışmak istediğini konu alan haberler de mevcut.

Ancak bu keşmekeşi ve kuşkuları ortadan kaldıracak bir tercih ya da Mesut Özil kanadından gelen bir performans olmadığı için de özellikle Mesut Özil’i oyunda görmek isteyen taraftarlar endişe duyuyor. Bu konuyla alakalı en son gelişmelerde ise yönetimin Vitor Pereira ile görüşerek, Özil’in bir dünya yıldızı olduğunu ve ona yatırım yaptıklarını ifade ettiği bir toplantının yapıldığı ifade ediliyor.

Geldiği günden bu yana taraftarların heyecanla performansını izlediği Özil tarafından konuya dair bir açıklama yapılmamakla beraber, Vitor Pereira kendisine bu konuyla alakalı sorulan sorulara Mesut’un takımın kaptanlarından biri olduğunu hatırlatan ve performansından memnun olduğunu belirten demeçler verdi.

Ancak oyuncunun tam randımanlı bir biçimde ilk 11’de yer almaması, Kasımpaşa maçında yaşanan olay gibi durumlar medyaya ve taraftara bu konuşmalar ile tercihler arasında bir tutarsızlık olduğunu düşündürüyor.

Yönetim Neden Israrcı?

Pek tabii resmi bir açıklama gelmemekle beraber bu konular birer iddiadan öteye gidemiyor ancak başkan Ali Koç’un da yaptığı açıklamalarla Mesut Özil’e verdiği değer anlaşılıyor. Ali Koç, selefi Aziz Yıldırım gibi soyunma odasına inen, oyuna karışan bir başkan görüntüsünden şu anlık uzak görünse de geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’nin şampiyonluğu kaçırmasına neden olan Sivasspor maçından sonra yaptığı açıklamalar ve transferde yaşanan gelişmeler onun kadro konusunda çok da ilgisiz olmadığını gösterir nitelikte.

Bu noktada sorulması gereken sorulardan birisi Mesut konusunda neden ısrarcı gibi göründüğü ve bu ısrarcı görüntünün teknik direktör üzerinde bir baskı yaratıp yaratmadığı olmalı.