Yukatel Denizlispor Artık 1. Lig’de Mücadele Edecek

Yukatel Denizlispor Artık 1. Lig’de Mücadele Edecek

28 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda ligin en kötü performansını ortaya koyan takım ne yazık ki Yukatel Denizlispor oldu. Sezona arka arkaya puan kayıpları ile başlayan ve ligde galibiyete en çok hasret kalan takım olan yeşil siyahlılar, özellikle ligin son 13 haftasında galibiyet alamadılar.

Bir önceki sezonda ligi küme düşme hattının iki basamak üzerinde bitiren Yukatel Denizlispor, geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunda ise 40 maçta 6 galibiyet, 10 beraberlik ve 24 mağlubiyet alarak 28 puan topladı ve Süper Lig’i son sırada tamamlayarak bir alt lige düşmüş oldu.

Öte yandan teknik direktör konusunda da istikrarsız bir sezonu geride bırakan Yukatel Denizlispor, bu sezon sırasıyla Robert Prosinecki, Yalçın Koşukavak, Hakan Kutlu ve Ali Tandoğan gibi teknik direktörler ile çalışmış oldu.

Yukatel Denizlispor’un Golcüler Yeterli Olmadı

Gelecek sezon Spor Toto 1. Lig’de mücadele edecek olan Yukatel Denizlispor’da geçen sezon birkaç futbolcu ön plana çıkmıştı. Bunlarda ilki hüç şüphesiz takımın en önemli oyuncusu olan Hugo Rodallega oldu.

Yeşil siyahlıların en önemli gol silahı olan Kolmbiyalı futbolcu, 37 lig maçında 14 gol atıp 3 de asist yaparak neredeyse takımının sezon genelinde attığı gollerin yarısına doğrudan ve dolaylı olarak katkı sağlamış oldu.

35 yaşındaki forvetin yanı sıra Yukatel Denizlispor’da gol yollarında en çok etkili olan bir diğer oyuncu ise Muris Mesanovic oldu. Bosna Hersekli forvet, 36 lig maçında 6 gol ve 2 asistlik bir performans ortaya koyarak Yukatel Denizlispor’da hücumun etkili oyuncularından biri oldu.

Angelo Sogal’ın Sezon Performansı

Geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunda alınan kötü sonuçlara takımda adından söz ettirmeyi başaran bir diğer futbolcu ise Angelo Sagal oldu.

Geçen sezonun başında yeşil siyahlı takıma katılan Şilili forvet, 32 lig maçında görev yaptı ve 1 gol ile 5 asistlik performansının yanı sıra hücumda topsuz pozisyonlardaki etkinliği ve takım arkadaşlarına alan yaratması gibi konularda Yukatel Denizlispor’a olumlu bir katkı sağlamış oldu.

Fakat diğer golcü futbolcular gibi Angelo Sagal’ın da sezon genelindeki bireysel performansı takımın küme düşmesine engel olamadı.