YUNAN OYUNCU DÖRT BÜYÜKLERİN TAKİBİNDE, DİMİTRİS GOUTAS

YUNAN OYUNCU DÖRT BÜYÜKLERİN TAKİBİNDE, DİMİTRİS GOUTAS

11 Ekim 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Devre arası transfer dönemi yaklaşırken süper lig de boy gösteren oyuncular da yavaş yavaş dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Sivasspor ‘ da forma giyen 27 yaşındaki yunan oyuncu Dimitris Goutas bu sezon kısa sürede gösterdiği performansı ile süper lig deki büyük kulüplerin dikkatini çekmeyi de başardı.

GOLCÜ SAVUNMACI

Bu sezon Sivasspor ile gösterdiği performansı ile süper ligin en çok takip edilen savunmacı arasına girdi.

Bu sezon yaz transfer döneminde bedelsiz olarak karosuna kattığı 27 yaşındaki Kavala doğumlu Yunan oyuncu Dimitris Goutas gösterdiği performans ile dikkatleri çekti. Anadolu takımlarının böylesine bedelsiz ve kaliteli oyuncular arasına katılan 27 yaşındaki Stoper bu sezon Sivasspor ‘un gol yollarında ki en etkili oyuncusu. Savunmada gösterdiği performansının yanı sıra duran topla da ki hava hakimiyeti mükemmel olan oyuncu Sivasspor ile bu sezon lig de çıktığı 6 karşılaşmada 4 gol kaydetti ki bu attığı gollerin tamamı kafa ile geldi.

Kırmızı beyazlı takımın golcü Stoperi Dimitris Goutas  Sivasspor kulübe gelmeden önce kariyerinde 250 yakın maç çıkan oyuncu bu maçlarda toplam 17 gol atarken Yunan oyuncu geçen sezon Atromitos formasıyla 32 maçta 3 gol atma başarısı göstermişti.

Sivasspor da ki bu performansı ile İstanbul’ da ki dev kulüplerinde dikkatinden kaçmayacak olan oyuncu için Sivasspor ‘ a da adeta piyango çıkmış oldu. Bedelsiz olarak kadrosuna kattıkları oyuncudan bu performansını devam ettirmesi halinde gelecek olan teklifiler ile kasasına iyi bir para girecektir.

DEVRE ARASINDA EN İYİ TEKLİFİ YAPAN KADROSUNA KATAR

Süper lig de ki Yunan oyuncuların gösterdikleri performans ile adlarından çokça söz ettirmeye başladılar. Bir yenisi ise 27 yaşındaki Yunanistan’ın Kavala şehrinde dünyaya gelen Dimitris Goutas oldu.

Sivasspor ‘ da Stoper mevkisin de oynayan Dimitris Goutas lig deki üst üste gelen golleri ve performansı sorasında büyük kulüplerin dikkatine girdi.

Savunma da Stoper ihtiyacı olarak ilk etapta Başakşehir takımının muhakkak ki kadrosuna katmak isteyeceği oyunculardan birisi olan oyuncu için Galatasaray ‘da buraya Christian Luyindama’ nın yerine düşünüle bilecek alternatif isimlerden birisi olabilir.

Bu performansını devam ettirmesi halinde transferini yapmasını beklediğimiz oyunculardan birisi olacak.