Zor Maçın Kazananı Trabzonspor 17 Ekim

Zor Maçın Kazananı Trabzonspor 17 Ekim

19 Ekim 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

9. Haftanın en öne çıkan maçında Trabzonspor, sahasında ağırladığı Fenerbahçe’yi 3-1 yenmeyi başardı. 23. Dakikada Kim-Min Jae’nin kırmızı kart görmesiyle 10 kişi kalan Fenerbahçe, topu rakibine bırakarak 1-1’lik skoru korumaya çalışsa da 87. Dakikada Atilla Szalai’nin sebep olduğu penaltı nedeniyle 2-1 geriye düştü ve konsantrasyonunu kaybetti.

90. Dakikada Yusuf Sarı ile 3-1’i bularak rahatlayan Trabzonspor, aldığı 3 puanla Fenerbahçe’yi liderlik koltuğundan ederek zirveye oturdu ve namağlup serisini sürdürdü. Maçta Kim-Min Jae’ye gösterilen kırmızı kart ve Attila Szalai ile Andreas Cornelius’un pozisyonundan doğan penaltı maçtan sonra oldukça tartışıldı ve sert eleştirilere maruz kaldı.

Anastasios Bakasetas’ın Liderliği Kazandırıyor

Süper Lig’in aktif olarak kuşkusuz en formda olan oyuncusu olan Anastasios Bakasetas, Fenerbahçe maçında da gösterdiği liderlikle takımını galibiyete taşıyan oyunculardan birisi oldu. 23. Dakikada Kim-Min Jae’nin gördüğü kırmızı karttan sonra kullanılan serbest vuruşta Fenerbahçeli bir oyuncunun yere yatarak önlem almasına rağmen yerden yaptığı vuruşla takımının skoru 1-1’e getirmesini sağlayan Bakasetas, maç boyunca Fenerbahçe kalesine yapılan ataklarda liderlik gösterdi.

Hamsik’in sakatlığı nedeniyle oynayamadığı, Nwakaeme’nin de sakatlığı nedeniyle oyundan çıktığı maçta takımın sorumluluğunu üstlenen Bakasetas, 87. Dakikada da penaltıyı çok güzel kullandı ve takımını 2-1 öne geçirmeyi başardı.

9 maçta 7 gol ve 3 asistle 10 gole doğrudan katkı yaparken, oyunun her alanında gösterdiği performansla takımının liderliğe ulaşmasında önemli rol oynadı. Bu maçta alınan galibiyetle Trabzonspor puanını 21’e çıkartırken, Fenerbahçe’yi ise 19 puanda bıraktı.

10 kişi rakibine karşı uzun bir süre kilidi açmakta zorlanan Trabzonspor’da, teknik direktör Abdullah Avcı’nin Gervinho’nun yerine Andreas Cornelius’u ve Berat’ın yerine Siopis’i alması oyunun Fenerbahçe tarafına yıkılmasına yardımcı oldu.

Cornelius’un girişiyle kenar ortalarını arttıran ve Fenerbahçe savunmasını zorlayan Trabzonspor, Siopis’in keserek ileriye çıktığı toplarla da üçüncü bölgeye topun taşınmasına yardımcı oldu.

Fenerbahçe 1 Puana Razıydı

Maçın daha başında öne geçen ancak 23. Dakikada gördüğü kırmızı kart nedeniyle eksik kalan Fenerbahçe, maç boyunca 1 puana razı olduğunu gösterir bir oyunu benimsedi. Maç boyunca kalesine gömülen ve Trabzonspor’a topu bırakan Fenerbahçe, 87. Dakikaya kadar dayansa da penaltı pozisyonunda geriye düşmesiyle konsantrasyonunu kaybetti ve üst üste iki gol yemiş oldu.

Altay Bayındır’ın pek gününde olmadığı bir maçta, ilk golde büyük bir hata yaparken maç boyunca da konsantrasyonunu korumak konusunda sıkıntılar yaşadı.

Maç içerisinde zaman zaman %28’lere düşen topla oynama oranına sahip olan Fenerbahçe, özellikle Valencia’nın ve Rossi’nin oyundan çıkmasıyla birlikte kontra ataktan da vazgeçince yaklaşık 20 dakika boyunca kendi kalesinde oynanan oyuna razı olmak durumunda kaldı.

Vitor Pereira’nın oyun içerisinde yaptığı değişikliklerin hiçbirinin de oyuna etki etmemiş olmaması, Sarı Lacivertliler adına handikap yarattı.