Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası Fikstür 2025 Maç Takvimi

Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası Fikstür 2025 Maç Takvimi

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından düzenlenecek Dünya Erkekler Voleybol Şampiyonası, 2025 yılında oynanacak. Dünya voleybolunun patronu olan FIVB, hem erkekler hem de kadınlar voleybolunda Dünya şampiyonaları konusunda değişikliğe gitti. Buna göre Dünya Voleybol Şampiyonası, hem erkekler hem de kadınlarda tek yıllarda yapılacak ve üç yılda bir yerine iki yılda bir oynanacak. Bu değişiklik, turnuvanın sıklığının artması açısından olumlu karşılandı. Ayrıca, turnuvalara katılan takım sayısının değişmesiyle beraber maç yoğunluğunun da azalması bekleniyor.

Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası Fikstür 2025 yılında 32 takımın katılımıyla gerçekleşecek. Bu turnuvaya katılacak olan 16 takım belli. Bu takımlar son dünya şampiyonu ve kıta turnuvalarında en başarılı 3 takımdan oluşuyor. Geriye kalan 16 takımın biri ev sahibi kontenjanından turnuvaya katılacak. Son 15 takım ise turnuvaya katılım hakkı kazananlar hariç FIVB Dünya sıralamasında en üstte bulunan takımlar olacak.

Türkiye Milli takımı 2022 yılında düzenlenen şampiyonaya son 16 turunda veda etmişti. Filenin Efeleri, güçlü rakibi Amerika Birleşik Devletleri karşısında çok iyi mücadele etse de maçı 3-2 kaybetmişti. Filenin Efeleri’nde hedef, 2025 Dünya Voleybol Şampiyonası’na katılıp başarı elde etmek. Bu nedenle de Efelerin Dünya voleybol ligi olarak Kabul gören Milletler Ligi’nde başarı elde etmesi ve Voleybol Dünya puan durumu olan sıralamada üst sıralara çıkması gerekiyor.

Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası Fikstür çekimi tüm takımların belli olmasından sonra yapılacak. Bu doğrultuda Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası Fikstür 2025 yılının ilk aylarında belli olacak.

Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası Fikstür 2025

FIVB’in formatta değişikliğe gitmesiyle Erkekler Dünya Voleybol şampiyonası maç takviminde değişikliğe gidilebilir. Maçların futbol dünya kupasında olduğu gibi grup grup ilerlemesi bekleniyor. Yani A grubundaki maçlar ilk önce oynanacak ve tamamlanacak. Bu kapsamda maçlar arasında dinlenme ihtimali bulabilmek, takımlar tarafından olumlu bir şekilde karşılandı. Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası Fikstür 2025 son derece ilgi çekiyor.

Ayrıca, maçların arasında daha fazla zaman olması, hem seyahat hem de rakip analizi ve antrenman için takımların yeterli süre bulabilmesini de sağlayacak. Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası Fikstür 2025, sezon içinde de çok sıkışık olduğundan FIVB’in bu kararı, bir örnek teşkil etme potansiyeline de sahip.

Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası Fikstür 2025

Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası Fikstür 2025 sonrası formatın değişmesi, aynı zamanda eşleşme ve grupların da değişmesi anlamına geliyor. Bu noktada voleybol puan durumu de önem kazanacak. Grup maçları sonrasında grubunu ilk 2 sırada tamamlayan takımlar, çapraz eşleşme ile son 16 turunda mücadele edecekler. Lider takımlar ikinci takımlarla karşı karşıya gelecek. Bu nedenle de takımların grup aşamasındaki performansı, kura yolunda çok büyük bir öneme sahip olacak. Özellikle de favori takımların grup maçlarına daha fazla önem vermesi bekleniyor. Bu konuda yorum yapabilmek için de Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası fikstür 2025 çekiminin yapılması gerekiyor. Fikstür çekiminden sonra turnuvadaki tüm takımlar kendilerine bir hedef ve strateji belirleyecektir.

Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası Maç Performansı

Filenin Efeleri, 2022 yılından sonra 2025 yılında da Dünya Şampiyonası’na katılmayı hedefliyor. Milli takımımız, turnuvaya katılma hakkı kazanan 16 takım arasında maalesef bulunmuyor. Bu durumda Filenin Efeleri, turnuvaya katılacak olan takımlar hariç tutulduğunda Dünya sıralamasında ilk 15’e grimek durumunda, bu da milli takımımız için çok zor bir ihtimal değil.

Olimpiyat Elemeler’nde de başarılı olamayan ve Paris biletini ne yazık ki alamayan Filenin Efeleri, 2024 yılında yalnızca Milletler Ligi’nde mücadele edecek. İtalyan başantrenör Alberto Giuliani ile bu turnuvadan itibaren yükselişe geçmek isteyen Filenin Efeleri’nde çalışmalar başladı. Başarı için en sıkı çalışanlar arasında İtalyan çalıştırıcı Giluiani ve onun ekibi bulunuyor. Filenin Efeleri de 2024 yılında Olimpiyat Oyunları’na katılamıyor olmayı, Milletler Ligi’nde elde edilecek başarılarla telafi etmek istiyor. TVF’nin planlamaları doğrultusunda erkek voleybolunda milli takım hedefimiz Olimpiyatlara sürekli katılmak ve Avrupa ile Dünya Şampiyonalarında Madalya için iddialı olmak olarak belirlendi. Bu hedeflere de disiplinli ve sıkı bir çalışmayla uzanmak çok da zor bir ihtimal değildir.

Filenin Efeleri, turnuvaya katılmaları halinde Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonasu Fikstür 2025 çekiminin yapılmasını bekleyecek.

Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası 2025 Fikstür Analizi

Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası Fikstür 2025, yazının önceki bölümünde de belirttiğimiz üzere henüz belli değil. Ancak fikstür analizi, tüm takımlar için çok büyük bir önem taşıyor. Turnuvaya hangi torbadan katıldığımız fikstürümüz için belirleyici öneme sahip olacak. Bu nedenle de Filenin Efeleri’nin Dünya Sıralamasında mümkün olan en üst sıralarda bulunması gerekiyor. Bu da Milletler Ligi’nde başarılı olmaktan geçiyor. Bu nedenle Filenin Efeleri’nde en büyük hedef 2024 yazında Milletler Ligi’nde ilerleyebildiğimiz kadar ilerlemek.

Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası Fikstür 2025 analizinde bir diğer önemli nokta ise maçların sırası. Yani gruptaki seribaşı takım ile oynanacak maç, takımın stratejisi açısından önem taşımaktadır. Ayrıca gruptaki diğer rakiplerin kim olduğu da fikstür analizi ve planlama açısından büyük bir öneme sahiptir.

Filenin EFeleri, turnuvaya katılma hakkı kazandıktan ve gruptaki rakipler de belli olduktan sonra Teknik ekibimiz, fikstür ve maç planlamaları için çalışmalara başlayacak. 2025 yılında düzenlenecek olan turnuvadaki format değişikliği de takımların stratejisi noktasında kilit rol oynayacak. Format değişikliğinden sonra fikstür çekiminin nasıl yapılacağı da merak konusu. Erkekler Dünya Voleybol Şampyionası fikstür 2025 çekimi bu nedenle de bir ilk olacak.

Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası 2025 Kadrosu

Filenin Efeleri’nde İtalyan koç Alberto Giuliani, kadro çalışmalarını da yürütüyor. İtalyan koçun 2024 yazındaki Milletler Ligi için belirleyeceği kadro da merak konusu. Altyapıdan gelen hangi oyuncuların milli takıma katılacağı, birçok voleybol otoritesi tarafından merakla beklenen bir olay haline geldi. Filenin Efeleri, son olarak Japonya’da Olimpiyat Elemeleri oynamıştı. Olimpiyat elemelerinde mücadele eden kadromuz şu şekildeydi:

  • Pasörler: Arslan Ekşi, Arda Bostan
  • Smaçörler: Yiğit Gülmezoğlu, Yasin Aydın, Mirza Lagumdzija, Enes Atlı
  • Pasör Çaprazları: Kaan Gürbüz, Adis Lagumdzija
  • Orta Oyuncular: Yunus Emre Tayaz , Faik Samed Güneş, Bedirhan Bülbül, Mert Matic
  • Liberolar: Berkay Bayraktar, Volkan Döne

Milletler Ligi’nde İtalyan Çalıştırıcı Giuliani’nin yapacağı değişiklikler belirsizliğini korusa da İtalyan koçun takımın başarısı için en iyisini yapacağına olan inanç tam. Takımın kaptanı Arslan Ekşi’nin geleceği ise belirsizliğini koruyor. Ülke tarihindeki en başarılı oyunculardan biri olan Arslan Ekşi’nin 2024 Milletler Ligi’nde oynaması bekleniyor. Ancak oyuncunun 2025 yılında milli takımda olup olmayacağı henüz belli değil. 2025 yılında 40 yaşında olacak Arslan Ekşi, voleybol oynayabildiği kadar oynamak istiyor.

Turnuvaya katıldıktan ve Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası Fikstür 2025 çekiminden sonra Efelerin kadrosu kesinlik kazanacak.

Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası 2025 Oyuncu İstatikleri

Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası Fikstür 2025 yılında yapılacak olan Dünya Şampiyonası’nda tüm oyuncuların istatistikleri büyük bir öneme sahip olacak. Milli takım antrenörleri için 2024-25 sezonundaki performanslar da büyük bir öneme sahip olacak. Tüm antrenörler, takımlarını 2024-25 sezonundaki performanslara ve milli takımdaki uyuma göre belirleyecek. Milli takımlar, kulüp takımlarından çok farklıdır ve milli takımdaki uyumu yakalamak daha zordur. Bu nedenle de milli takım antrenörleri genellikle takımda uyum yakaladıklarında bunu bozmak istemezler.

İtalyan antrenörümüz Giuliani de takımda çok fazla değişiklik yapmak istemiyor. Ancak bir oyuncunun dikkate değer performans sergilemesi durumunda da o oyuncuyu takıma almak gerekir. Bu seçimlerin tamamı da oyuncuların istatistikleri üzerinden yapılır. Tüm oyuncuların hücum ve savunma verimliliği hesaplanır ve bir takım kurulur. Ancak milli takımda istatistiğin yanında his, uyum gibi konular da öne çıktığından milli takım antrenörlerinin seçim süreci diğerlerinden farklıdır. Giuliani de hem 2024 hem de 2025 yıllarında yapacağı seçimlerle milli takımımızın başarıya ulaşmasını sağlayacaktır.